2018.06.17 - XI Niedziela zwykła

1. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 Koncert organowo-kameralny, a za tydzień wystąpi Orkiestra Kameralna PSM I i II stopnia w Suwałkach, koncert z okazji Dnia Ojca. Zachęcamy do wystawy Wigry nasze Wigry.
  2. Dziś o 11:00 w Dużej Galerii spotkanie z dziećmi i rodzicami, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii św. a za tydzień spotkanie z kandydatami i ich rodzicami do sakramentu bierzmowania (dotyczy przyszłych klas III Gimnazjum i VIII SP).
  3. W poniedziałek o 18:00 zapraszamy Członków Dzieła Nieustannej Nowenny na nabożeństwo czerwcowe i koronkę do Ducha Świętego.
  4. Zakończenie roku szkolnego w piątek: msza św. o godz. 9:00 w Starym Folwarku w szkole w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o godz. 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę i święta po mszy św. o godz. 9:00.
  6. Od czerwca do końca września w niedzielę odprawiana jest w kościele parafialnym dodatkowa msza św. o godz. 19:00.
  7. 7 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Do przewodniczenia prosimy mieszkańców Leszczewka i Cimochowizny.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Dzisiejsze ofiary na fundusz remontowy. Od ofiarodawców wpłynęło 400 zł. Spłacamy maty grzewcze (zostało 10 tyś zł) i niebawem rozpoczną się prace przy elewacji kościoła wraz z renowacją okien z dofinansowania Ministerstwa Kultury na ochronę zabytków (ok. 200tyś zł). Wkład własny Parafii ok. 8 tyś zł.
  9. Zamówione msze św. o Boże błog. za mieszkańców i ich rodziny: Magdalenowo, Wigry i Królówek 11.VII godz. 18:30; Burdeniszki 09.VIII godz. 18:30 i Czerwony Folwark 10.VIII godz. 18:30.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Tartaku. Następne sprzątanie 6.VII zapraszamy mieszkańców Cimochowizny.
  11. Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna, oraz z Suwałk do Częstochowy informacje na plakatach i ulotkach.
  12. Uczestników Pielgrzymki parafialnej prosimy o potwierdzenie udziału i dokonywanie wpłat. Przypominamy że wyjazd 29 czerwca (piątek) o godz. 21:00 spod Klasztoru w Wigrach. Program do odbioru.
  13. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które zawierają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela i Idziemy zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
  15. Polecamy także książki „Wszystko o Jezusie Chrystusie”, „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” oraz śpiewnik „Mała księga patrioty”. Można też zaopatrzyć się w modlitewnik: „Ja pójdę za nią. Modlitewnik teściowych”.
  16. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  17. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.