2018.03.18 - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Tydzień temu przeżyliśmy Mszę św. transmitowaną przez TVP POLONIA. Dziękuje za obecność i świadectwo naszej wiary. Dziękuję tym którzy pomogli przygotować tę uroczystość: Kapłanom, naszemu Klerykowi, ministrantom, lektorom, kościelnemu, organistce, pracownikom Fundacji oraz za dekoracje i dary ołtarza.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na cele remontowe (spłata należności za maty grzewcze 20 000 zł.).
  4. Jutro uroczystość św. Józefa, zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa wraz z koronką do Ducha Świętego o godz. 18:00 szczególnie należących do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  5. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów na spotkanie po zakończeniu Mszy św. wieczornej
  6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Przynosimy palmy do poświęcenia. Przed g. 12:00 gromadzimy się przy krzyżu misyjnym na poświęcenie palm a potem procesyjnie wejdziemy do kościoła.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kalendarzu liturgicznym przeniesiona jest z 25.III na 9.IV – wtedy też będzie możliwość podejmowania Duchowej Adopcji.
  8. Pamiętajmy że za tydzień z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni, godzinę do przodu.
  9. Sprzątanie kościoła przed świętami w środę 28.03. prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy. Natomiast do sprzątania cmentarza prosimy mieszkańców Cimochowizny i Leszczewka.
  10. Są już do nabycia świece wielkanocne Caritas paschałki w cenie 6 zł, które mogą służyć na stół wielkanocny i na liturgię Wielkiej Soboty. Wspieramy pomoc ubogim i bezdomnym.
  11. W trakcie Wielkiego Postu przy figurze Pana Jezusa znajduje się skarbona do której można składać ofiary na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ, a przy ołtarzu św. Romualda można składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego (Bóg zapłać za złożone już ofiary: Koło Różańcowe z Piertań i Tartaku 150 zł, z Remieńkinia 100 zł, z Mikołajewa 160 zł, Kaplica z Maćkowej Rudy 100 zł, i od osób indywidualnych 180 zł.).
  12. Prosimy o zgłaszanie osób chorych których odwiedzimy przed świętami w Wielkim Tygodniu.
  13. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po Mszy św. o 9:00 do 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  14. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.06-1.07 br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  16. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  17. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do g. 16:00.
  18. Zapowiedzi: – Magda Jaśkiewicz stanu wolnego zam. w Becejłach par. Becejły i Piotr Mierzejewski stanu wolnego, zam. Stary Folwarku par. tutejsza zapowiedź I.
    – Anna Chałko stanu wolnego zam. w Żubrówce Nowej par. tutejsza i Maciej Prolejko stanu wolnego, zam. w Gibach, par Giby zapowiedź I.