2018.02.25 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół, klasztor i Seminarium. W naszej parafii witamy Jakuba Wojciechowskiego, Alumna V roku WSD w Ełku, który będzie wśród nas pracował przez najbliższy rok. Otoczmy go modlitwą i życzliwością.
  2. Dzisiaj Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. Trwamy w okresie Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W trakcie Wielkiego Postu można do skarbony na ołtarzu św. Romualda składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego, a przy figurze Pana Jezusa znajduje się skarbona na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ.
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 2 do 4.03.2018 r., które poprowadzi ks. prof. Jan Przybyłowski z UKSW. W piątek Msza św. o godz. 9:00, 11:30 z udziałem uczniów ze szkoły Starego Folwarku i 18:30. Sobota godz. 9:00, 12:00, 18:30, Maćkowa Ruda 16:00. W niedzielę zakończenie rekolekcji i ofiary przeznaczone dla rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie. Zachęcamy do uczestnictwa i spowiedzi, będą kapłani z dekanatu.
  6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9:00 zakończona Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego przed Drogą Krzyżową. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9:00 zakończona nabożeństwem różańcowym o godz. 18:00 z błogosławieństwem matek i dzieci. Ofiary zbierane w sobotę przeznaczone są na pomoc rodzinom w Aleppo.
  7. Dzieci I komunijne zapraszamy do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych, a 11.III do wspólnej modlitwy na Mszy św. o g. 13:00 i błogosławieństwa Księdza Biskupa na zakończenie liturgii. Termin spotkania formacyjnego zostanie podany później.
  8. 11 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 13:00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura transmitowana na żywo z naszego kościoła przez TVP POLONIA. Tego dnia Msza św. o godz. 12:00 zostaje przesunięta na godz. 13:00. To dla naszego kościoła, klasztoru i parafii wielki wyróżnienie i zaszczyt. Dajmy świadectwo naszej wiary.
  9. Sprzątanie kościoła 1.III – prosimy mieszkańców Czerwonego Folwarku i Burdeniszek.
  10. Została uruchomiona już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej. Biblioteka czynna jest w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  11. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 30.06-1.07 br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  12. Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Suwałkach organizuje: a) Pielgrzymkę do Ziemi Świętej: Jordania – Izrael 10-18.04. br. oraz b) Pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwackich, Medjugorie, Dubrownik, Budapeszt 9-18.07. br. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafialnej.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA , TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  14. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy dziś do godz. 16:00.