2017.10.15 - XXVIII Niedziela zwykła

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
  3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30 a nabożeństwa o godz. 18.00. Niedziela msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 12.00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o 10.30.
  4. Jest nowy kalendarz i można zamawiać intencje na przyszły rok.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 300 zł.
  6. Na ołtarzu Narodzenia Pańskiego można składać podpisy poparcia dla Akcji „Zatrzymaj Aborcję”. Potrzeba mieć ukończone 18 r. życia i podać swój PESEL. Każde życie jest darem Boga i musimy otoczyć je ochroną i szacunkiem.
  7. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 III Koncert Kameralny: Koncert Papieski LAUDATE DOMINUM. Szczegóły na plakatach.
  8. W poniedziałek na Nabożeństwo różańcowe i comiesięczne spotkanie zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny.
  9. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewa za przygotowanie i prowadzenie Nabożeństwa Fatimskiego. O kolejne sprzątanie kościoła w piątek 20.X prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
  10. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek wypominkowych i koniecznie wpisywanie swojej miejscowości. Kartki można wrzucać do skrzynki na ołtarzu św. Kazimierza.
  11. Dbajmy o porządek na cmentarzu i przy kontenerze na śmieci. Do sprzątania cmentarza 30.X prosimy mieszkańców Ryżówki i Tartaku.
  12. W sobotę 21.X odbędzie się w Ełku Stacja Dorosłych Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej, w którym mają uczestniczyć delegacje z całej diecezji. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się w zakrystii. Szczegółowy program w gablocie oraz na stronie. Zapraszamy na internetową transmisję z tego wydarzenia.
  13. Za tydzień Niedziela Misyjna, ofiary przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Jest to także wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II i młodzież ze szkoły w Starym Folwarku przedstawi montaż słowno-muzyczny o naszym Papieżu.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - polecamy tygodnik Niedziela. oraz Idziemy, miesięcznik: Martyria, Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
  15. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  16. Trwają prace remontowe przy naszej świątyni. Polecajmy w naszych modlitwach to dobre dzieło Boże, prosząc szczególnie w intencji pracowników i bezpieczeństwa wykonywanych prac.
  17. Ze względu na remont Kaplicy Kanclerskiej zamknięta jest Biblioteka i Apartamenty Papieskie. Msza św. w pierwsze soboty będzie odprawiana w kościele.
  18. Kalendarz na 2018 rok o Wigrach do nabycia w recepcji i w zakrystii.
  19. Poszukującym okolicznościowych prezentów polecamy do nabycia: Modlitewnik -cegiełka na Dom Samotnej Matki w Ełku. Jest także album „Maryjo, bądź nam Przewodniczką w wierze!” z okazji 25-lecia Diecezji Ełckiej, przedstawiający Peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej w naszej diecezji. Album jest w cenie 65zł. Dostępna jest też książka ks. dr Ryszarda Sawickiego o św. Stanisławie Papczyńskim „Ocalony-Ocala”.
  20. ZAPOWIEDZI: W związek małżeński mają zamiar wstąpić: Tomasz Sudnik, kawaler, zam. w Ryżówce par. tutejszej i Anna Kowalewska panna zam. w Czerwonce par. MB Miłosierdzia w Suwałkach (zapowiedź II). Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między tym osobami, powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  21. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, a także w domach. W niedzielę różaniec po mszy św. o godz. 9.00 a w tygodniu o godz. 18.00 prowadzony będzie przez: PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH