Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow

2015.05.10 - VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W naszym kraju dzień Wyborów Prezydenckich. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach. Prośmy też Ducha Św. o światło przy podejmowaniu decyzji na kogo będziemy głosowali, abyśmy wybrali kandydata na miarę wyzwań, które czekają naszą Ojczyznę.
 2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 16:00.
 3. W dniu dzisiejszym zgodnie z Apelem Biskupa Ełckiego ofiary składane po Mszach św. do puszki są przeznaczone na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Nepalu.
 4. We wtorek 12 maja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła, które odbędzie się w Małej Galerii.
 5. W środę 13 maja rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Do przewodniczenia modlitwie różańcowej i niesienia Figury MB Fatimskiej zapraszamy mieszkańców Leszczewa.
 6. W czwartek 14 maja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w Małej Galerii.
 7. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie nabożeństwo będzie sprawowane po Mszy św. o godz. 18:30, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
 8. Zwracam się z prośbą do Sołtysów z poszczególnych miejscowości o dostarczenie numerów rejestracyjnych z adresem z poszczególnych miejscowości w celu sporządzenia kart parkingowych. Z zaznaczeniem osób starszych, którzy chcą parkować na górnym tarasie klasztoru.
 9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację i przeprowadzenie ŚDM w Krakowie w 2016 r.
 10. W dniu 30 kwietnia Parafia Wigry podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na przyznanie pomocy w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” na dofinansowanie remontu kościoła. Pomoc została przyznana w kwocie 155 916,00. zł. jednak nie więcej niż 50% poniesionych kosztów operacji. Całość zadania jest na kwotę 311 832,00 zł, czyli parafia musi wnieść kwotę 155 916,00 zł. Kwota pomocy będzie udzielona po spełnieniu warunków umowy i zakończeniu prac wraz z odbiorem do 30 czerwca 2015r., po złożeniu wniosku o płatność w ciągu 90 dni.. Wcześniej będziemy musieli sfinansować sami całość prac, co wiąże się z wzięciem kredytu na prace remontowe. Przed nami ogromne wyzwanie i krótki czas. Prace ruszają od poniedziałku i mamy nadzieję że zdążymy z terminem. Wniosek o przyznanie funduszy na remont kościoła długi czas oczekiwał na realizację. Został złożony w lipcu 2013 r. w ramach programu „Odnowa i rozwój wsi". Zarząd województwa zatwierdził go w styczniu 2014 r. ale dopiero 28 kwietnia 2015r. znalazły się środki na jego realizację. Remont kościoła obejmie następujące prace: Naprawa pokrycia dachowego, Stolarka Okienna (wymiana dwóch okien szczytowych), Renowacja drzwi zewnętrznych, Naprawa schodów zewnętrznych przy zakrystii i od strony płn-wsch, Wentylacja dachu.
  Z tych prac mamy zrealizowane częściowo prace przy remoncie dachu. W związku z realizacją zadania będziemy raz w miesiącu zbierali tacę na remont kościoła, jak również zwracam się z prośbą o składanie ofiar indywidualnie na ten cel. Proszę też o modlitwę abyśmy mogli zrealizować i rozliczyć całość prac objętych umową przyznanej pomocy.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 917720
 • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow