Poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu

Dnia 18 marca o godz. 18.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach zostanie uroczyście poświęcona przez JE Ks. Bpa Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II, która została włączona do duchowego dzieła „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, zainicjonowanego przez Stowarzyszenie “Comunità Regina della Pace” która podjęła apostolstwo modlitewnej adoracji Eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi.

Wykonawcą monstrancji i nastawy ołtarzowej jest gdańska pracownia artystyczna “Drapikowski Studio”, którą na uroczystości poświęcenia będzie reprezentował Pan Mariusz Drapikowski. Kolejne dzieło, które pobłogosławi Biskup Ełcki w klasztorze wigierskim jest dopełnieniem woli Fundatora Króla Jana Kazimierza i św. Jana Pawła II, aby z tego miejsca płynęła nieustannie modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, Polaków i całego świata.

Na mszy św. zostaną pobłogosławione nowo powstałe róże różańcowe: Żon modlących się za Mężów im. św. Józefa i im. Świętej Rodziny oraz jedna Mężów modlących się za Żony im. św. Michała Archanioła. Przed mszą św. zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.00 ku czci Matki Bożej Niepokalanej i św. Józefa.

Będzie również transmisja na kanale youtube.com/ParafiaWigry.