2024.01.21 - III Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego, którą ustanowił Papież Franciszek, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego, by przyczynić się do obudzenia świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, która włącza w żywy i stały dialog z Bogiem. Poprzez teksty biblijne sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię.
  2. Dziś Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka, zapraszamy do refektarza Domu Królewskiego po mszy o 12.00 na Wigierskie Kolędowanie dedykowane Babciom i Dziadkom – wystąpi Zespół Bagatela i Wigranie.
  3. W tygodniu: poniedziałek 18.15 Koronka do Ducha Świętego i spotkanie po mszy Akcji Katolickiej. Czwartek Nowenna do Matki Bożej. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 17.00 jak co miesiąc adoracja w intencji pokoju na świecie. Za tydzień wprowadzenie relikwii św. Gemmy Galgani.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 200zł.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji zgodnie z planem. Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30 w tygodniu, niedzielę po mszy o 9.00.
  6. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jeszcze raz dziękujemy za wszelką życzliwość, posiłki oraz ofiary składane na cele remontowe, na kolędę i sprzątanie kościoła. Jeśli u kogoś w rodzinie nie było kolędy z różnych powodów, prosimy o zgłoszenie się i ustalenie indywidualnej wizyty w dowolnym terminie. Zachęcamy do trwania w grupie postu (którą zakładał ks. Henryk) w intencji parafian. Jeśli kogoś zabrakło prosimy o informację.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Książka o Bł. Mariannie Biernackiej, patronce teściowych (25zł). Poradniki: Świąteczny, Objawienie Pańskie, Kolędowy (5zł).
  8. Klasztor zaprasza 5-dniowy turnus - zimowy półkolonii dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 7-14 lat, w ramach których dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach np. warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczno-taneczne, zajęcia plastyczne, gry planszowe, zajęcia z Policją i Strażakiem, zabawy logiczne i dydaktyczne itp. (wyjazd do Muzeum Wigier, na basen, do kina). Szczegóły i zapisy na recepcji oraz pod numerem telefonu 87 566 24 99 lub 508 146 007 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  9. Klasztor w Wigrach zaprasza w sobotę 27.I – Bal karnawałowy z koszykiem (280zł od pary). Informacje i szczegóły w Recepcji 508146007 lub pod tel. 789190068, 601351185.
  10. Kuchnia Klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty pod zamówienie z dostawą na kartacze i pierogi, zamówienie na pączki i faworki, a na tłusty czwartek wypieki karnawałowe (do obiadu pączek gratis).

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.