Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
previous arrow
next arrow
2024.01.07 - Niedziela Chrztu Pańskiego

2024.01.07 - Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Bogu dziękujmy za nasz chrzest, za rodziców i chrzestnych. Dziękujemy uczestnikom orszaku i przygotowanie agapy. Jest jeszcze poświęcona kreda, kadzidło i woda, pamiętajmy o oznakowaniu drzwi domów: C+M+B+2023.
 2. W tygodniu: Czwartek Nowenna do Matki Bożej.
 3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 200 zł. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
 4. Zapraszamy do codziennej Adoracji zgodnie z planem. Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30 w tygodniu, niedzielę po mszy o 9.00. Intencja na styczeń: Za ludzi starszych, samotnych, odrzuconych, by w miłości Boga odnaleźli nadzieję i pokój, w sercu Maryi pocieszenie, a wśród ludzi zrozumienie i pomoc.
 5. W niedzielę 14/01 o 11:00 spotkanie dzieci do I Komunii świętej a po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie młodzieży klas VIII do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Zostali wybrani Patroni dla naszych miejscowości: św. Jan Paweł II dla Burdeniszek; św. Andrzej Bobola dla Starego Folwarku; św. Jan Bosko dla Remieńkinia; św. Rita dla Tartaku; św. Rafał Kalinowski dla Żubrówki; bł. Ignacy Kłopotowski dla Ryżówki; bł. Maria Angela Truszkowska dla Cimochowizny; bł. Franciszek Jordan dla Leszczewa; bł. Elżbieta Róża Czacka dla Leszczewka; bł. Kardynał Wyszyński dla Rosochatego Rogu; św. Zygmunt Feliński dla Maćkowej Rudy; św. Kinga dla Królówka; św. Tereska od Dzieciątka Jezus dla Wigier i Magdalenowa; św. Florian dla Aleksandrowa; bł. Bronisław Markiewicz dla Wysokiego Mostu; św. Józef Sebastian Pelczar dla Piertań; św. Brat Albert Chmielowski dla Czerwonego Folwarku; św. Wincenty a Paulo dla Mikołajewa. Zachęcamy do comiesięcznej adoracji w naszej kaplicy by modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin.
 7. Od 2.I rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, aby spotkać się z parafianami i udzielić błogosławieństwa Bożego. Gdyby były przeszkody, to prosimy nas powiadomić. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy. W tym roku planowane jest dokończenie prac przy organach, konserwacja ołtarza św. Romualda oraz cd. remontu murów oporowych od strony wsch. Można też przekazać ofiarę na sprzątanie kościoła (30 zł) od rodziny. O. Jacek ze względów zdrowotnych prosi by nie palić papierosów przed kolędą.
 8. Plan kolędy: I od 14.00 – Żubrówka Stara i Nowa (2 Kapłanów). 9.I od 14.00 – Królówek i Piertanie (2 kapłanów); 10.I od 14.00 – Leszczewo (2 kapłanów) i Aleksandrowo (1 kapłan); 11.I od 14.00 – Cimochowizna z Leszczewkiem nr 34-40 (1 kapłan) i Leszczewek (2 kapłanów); 12.I od 14.00 – Mikołajewo (3 kapłanów); 13.I od 9.30 – Maćkowa Ruda (3 kapłanów); 15.I od 14.00 – Stary Folwark (od sklepu do Muzeum wraz z domami za Sołtysem, 2 kapłanów). 16.I od 14.00 – Stary Folwark (wokół „Fundacji”, 2 kapłanów). 17.I od 14.00 – Stary Folwark (od Leszczewka do Muzeum, 2 kapłanów).
 9. Klasztor zaprasza na dwa 5-dniowe turnusy - zimowych półkolonii dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 7-14 lat,  w ramach których dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach np. warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczno-taneczne, zajęcia plastyczne, gry planszowe, zajęcia z Policją i Strażakiem, zabawy logiczne i dydaktyczne itp. (wyjazd do Muzeum Wigier, na basen, do kina). Szczegóły i zapisy na recepcji oraz pod numerem telefonu 87 566 24 99 lub 508 146 007 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 10. Klasztor w Wigrach zaprasza do refektarza Domu Królewskiego dnia 21.I po Mszy św. o 12:00 na Wigierskie Kolędowanie dedykowane Babciom i Dziadkom – wystąpi Zespół Bagatela i Wigranie

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny. .

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 827770
 • Zakładki 25

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow