2023.09.10 - XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy Parafian i Gości. Dziękujemy Ojcom Redemptorystom: o. Zbigniewowi i o. Janowi za przeprowadzone Misje Święte w naszej parafii, dziękuję za modlitwę, wszystkim za uczestniczenie i pomoc w przeprowadzeniu. Na zakończenie Misji poświecenie krzyża i możliwość uzyskania odpustu, a ofiary na tacę dla Ojców jako nasze podziękowanie. Dziś rozpoczęcie Tygodnia Wychowania, modlitwy za dzieci, młodzież, wychowawców i Ojczyznę, a za tydzień Dzień Sybiraka i kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
  2. W tym tygodniu: czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. zadbajmy o krzyża przy drogach i domach. Nowenna do Matki Bożej o 18.00, na mszy poświęcenie krzyży. Sobota piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra. Dziś o g. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci do I Komunii św. Katecheza domowa zaplanowana jest na środę 20/09 u mieszkańców Burdeniszek.
  3. Dziękuję rodzinom, które przyjęły św. Michała Archanioła i złożoną ofiarę na remont w klasztorze (1 000 zł). Msza św. za mieszkańców w niedzielę 17/09 o godz. 12.00.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 350 zł (wkład własny parafii ok. 111000 zł na: część muru oporowego, ołtarz św. Michała, Feretron św. Rocha i św. Barbary). W sobotę 26/08 miało miejsce włamanie do skarbony w kościele i skradziono ofiary na remont klasztoru (ok. 3000 zł) oraz na Hospicjum. Proszę o czujność i modlitwę za złodzieja.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji wg porządku. Różaniec o godz. 17.30, w niedzielę po mszy o 9.00.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Polecamy różne książeczki, modlitewniki, kalendarz (5zł).
  7. Pokamedulski Klasztor w Wigrach zaprasza: 16.09.2023r. w Dużej Galerii Domu Królewskiego o godz. 19.15 odbędzie się koncert "Sumienie i pamięć...Herbert, Gintrowski, Kaczmarski" - koncert sięgający do bogactwa twórców niepokornych i niezłomnych, którzy przeciwstawiając się opresyjnej komunistycznej władzy, budzili sumienia współczesnych, dając jednocześnie nadzieję na lepsze i bardziej sprawiedliwe jutro. W koncercie zabrzmią utwory bardów "Solidarności" w nowych aranżacjach w opracowaniu na głosy solowe, kwintet smyczkowy, zespół wokalny. W programie: utwory Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego.
    Wykonawcy: Zespół wokalny "Qapella" w składzie:  Pamela Sinicka-Krupa - sopran, Zuzanna Bogdan - sopran, Anna Krajewska - sopran, Adrianna Dziuba - alt, Bartłomiej Bogdan - tenor, Piotr Zajkowski - bas, Grzegorz Bogdan - baryton/ aranżacje utworów, Cezary Gójski - skrzypce, Dominika Szyszko - skrzypce, Jolanta Gołowczyc-Ciupek - altówka, Joanna Gójska - wiolonczela, Mateusz Waraksa – kontrabas.
  8. Parafia NSPJ w Suwałkach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej 21-29/11 (2300 zł i 680 dolarów). Informacje na stronie www.nspj.suwalki.pl i tel. 602631234.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.