2023.08.06 - Niedziela Przemienienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Niedziela i Święto Przemienienia Pańskiego. Witamy Parafian i Gości. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. W sierpniu zachęcamy do podjęcia trzeźwości, jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich.
  2. W tym tygodniu: w środę katecheza domowa o godz. 18.00 w Cimochowiźnie u Państwa Majewskich, zapraszamy. Czwartek Nowenna do Matki Bożej.
  3. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Suwałki i Krasnopola oraz wszystkim którzy pomogli zorganizować spływ kajakowy. Na ręce Pani Renaty - Sołtys Maćkowej Rudy, składamy podziękowanie za przyjęcie uczestników spływu u Państwa Cichanowiczów. Dziękujemy mieszkańcom Mikołajewa za przewodniczenie w nabożeństwie fatimskim, we wrześniu prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy. Dożynki parafialne 27 sierpnia, prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec lub kosz, jako dziękczynienie za plony.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 200zł (wkład własny parafii ok. 111tyś. zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz św. Michała Archanioła, Feretron św. Rocha i św. Barbary). Dzisiaj po mszy ofiary do puszek na fundusz kapłański, a za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji wg porządku. Różaniec o godz. 17.30, w niedzielę po mszy o 9.00. Pamiętajmy w modlitwie za Misje Święte w naszej parafii 3-10.09.2023r.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego „Mój Święty Rodak” (20zł). Polecamy różna książeczki, modlitewniki (5zł).
  7. W sobotę o 20.30 wieczorne zwiedzanie klasztoru, a także rozpoczęcie Jarmarku Wigierskiego, który potrwa do odpustu. Wiele atrakcji, wystawców regionalnych, występ zespołów ludowych, strefa zabaw dla dzieci, pokaz rzemiosła i służb mundurowych. W niedzielę występ Rafała Brzozowskiego (z programu „Jaka to melodia?”). Mieszkańców Wigier prosimy o udostępnienie posesji na miejsca parkingowe, a wszystkich do posłuszeństwa służbom porządkowym. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do poprowadzenia loterii (na leczenie dzieci), do przynoszenia książek, zabawek na ten cel oraz ciasta.
  8. W sobotę w Studzienicznej Pielgrzymka w intencji trzeźwości. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
  9. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.