2023.07.02 - XIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczęła się peregrynacja figury św. Michała po domach i rodzinach naszej parafii według kolejności: Stary Folwark, Leszczewek, Cimochowizna, Leszczewo, Tartak, Piertanie, Królówek, Ryżówka, Remieńkiń, Żubrówka Stara i Nowa, Aleksandrowo, Maćkowa Ruda, Wysoki Most, Mikołajewo, Rosochaty Róg, Czerwony Folwark, Burdeniszki, Magdalenowo, Wigry. Przekazanie figury z jednej miejscowości do drugiej prosimy na Mszy św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej, zawierzenia oraz wpisywania intencji i świadectw.
  2. W tym tygodniu: wtorek o 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a po Mszy św. spotkanie biblijne, w środę Bractwa św. Józefa. I czwartek Godzina Święta 23.00-24.00. Adoracja będzie trwała po mszy do północy. I piątek odwiedziny chorych, adoracja zakończona Litanią do NSJ (ofiary na diecezjalny fundusz misyjny). Dziękujemy rodzinom z Leszczewka i Cimochowizny za prowadzenie nabożeństwa Fatimskiego, za miesiąc prosimy mieszkańców Mikołajewa.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 300zł.
  4. Zapraszamy do codziennej Adoracji wg porządku. Różaniec o godz. 17.30, w niedzielę po mszy o 9.00.
  5. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). „Ja pójdę za nią” – modlitewnik Teściowych (20zł). Książka ks. Stefańskiego „Mój Święty Rodak” (20zł). Polecamy nowe książeczki, poradniki (5zł): Dekalog, Msza Święta, Namaszczenie chorych, Początek wiary.
  6. Dnia 8 lipca w Lipsku odbędzie się Spotkanie Teściowych i Kół Gospodyń Wiejskich. Natomiast w Wigrach odbędzie się o godz. 10.00 konferencja historyczna o Bohaterach Powstania Styczniowego i Obławy Augustowskiej wraz z koncertem kameralnym, a o godz. 19.15 w kościele koncert organowy wraz ze śpiewem Andrzeja Batora słynnego barytona, o 20.15 w ogrodach klasztornych rekonstrukcja historyczna z roku 1863, a po niej o 20.45 nocne zwiedzanie klasztoru. Zapraszamy.
  7. Dnia 15.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna. Szczegóły na plakacie, a 28.VII pielgrzymka z Suwałk na Jasną Górę (informacje na plakacie i ks. Piotra tel.  538429799, ks. Wojciecha 512826763).
  8. Od 16 lipca co tydzień w niedzielę o godz. 15:00 w kościele św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach będzie sprawowana Msza św. w języku ukraińskim.
  9. Podchodząc do Komunii świętej należy pamiętać o odpowiedniej postawie ciała. W Polsce dozwolona jest postawa stojąca i klęcząca. Biskupi polscy zalecają przy tym procesyjne podchodzenie, gdyż wyraża ono lepiej istotę Eucharystii – pokarmu, który umacnia człowieka na drodze do wieczności (por. Instrukcja KEP, 38). Przyjmowanie komunii św. zawsze powinno odbywać się w sposób nabożny, godny, z jednej strony bez ostentacyjnego demonstrowania własnej pobożności, z drugiej zaś bez obojętności i lekceważenia wobec realnej obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Ci, którzy przystępują do ołtarza Ciała Pańskiego stojąc, powinni przed przyjęciem Komunii świętej przyklęknąć na jedno kolano lub – jeśli nie mogą – przynajmniej wykonać skłon.
  10. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.

Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej mszy św. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.