2022.01.09 - Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dziś Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Bogu dziękujmy za nasz chrzest, za rodziców i chrzestnych. Dziękujemy uczestnikom orszaku i przygotowanie agapy. Jest jeszcze poświęcona kreda, kadzidło i woda, pamiętajmy o oznakowaniu drzwi domów: C+M+B+2022.
    2. W tym tygodniu: czwartek Nowenna do NMP. W sobotę pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier, rozpoczęcie o godz. 12.00 przy par. św. Aleksandra.
    3. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 21-23.I w klasztorze. Zapisy w recepcji.
    4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 16.I po Mszy o 9.00
    5. Dzisiaj rozpoczyna się Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, najpierw Msza św. o godz. 12.00, a potem spotkanie w galerii Domu Królewskiego. Zapraszamy do udziału także rodziców i innych chętnych.
    6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 100zł. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy
    7. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od stycznia zapraszamy naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Plan adoracji i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda. W czwartki będą wprowadzone Msze św. zbiorowe, aby polecać intencje z Nowenny do Matki Bożej oraz według potrzeby można zamówić własną.
    8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8zł), IDZIEMY(5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC(7,50zł), TAK RODZINIE(7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ(7,20zł) dla dzieci i prasa misyjna. Do nabycia: płyta "W drodze do Betlejem" z kolędami i pastorałkami (10zł), Kalendarz ścienny z Wigier (5zł), książki: Wszystko o Bożym Narodzeniu (10zł), Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10zł).
    9. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
    10. Zapraszamy na Wigierskie Kolędowanie do refektarza Domu Królewskiego dnia 23 stycznia oraz do udziału w konkursie na Najpyszniejszą Drożdżówkę Wigierską w dniu 27 lutego.
    11. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błog. dla rodzin, domów, gospodarstw. Gdyby w jakiejś rodzinie były przeciwwskazania, to prosimy nas powiadomić. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W kolejnym roku planowane jest zamontowanie organów, dokończenie remontu ołtarza królewskiego i Bożego Narodzenia oraz części murów oporowych od strony południowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (30 zł) od rodziny. Przy biuletynie leżą do zabrania książeczki kolędowe „Rodzina zjednoczona na modlitwie”.
    12. Plan kolędy:
      • 10.I od 10.00 - Burdeniszki;
      • 11.I od 14.00 - Ryżówka;
      • 12.I od 10.00 - Królówek i Piertanie;
      • 13.I od 10.00 - Rosochaty Róg;
      • 14.I od 10.00 - Żubrówka Stara i Nowa;
      • 15.I od  9.30 - Mikołajewo (2 kapłanów);
      • 17.I od 10.00 - Tartak;
      • 18.I od 10.00 - Leszczewo;
      • 19.I od 10.00 - Leszczewek;
      • 20.I od 10.00 - Leszczewek (34-40) i Cimochowizna;
      • 21.I od 9.30 - Wysoki Most i Aleksandrowo; od 15.30 Remieńkiń (nr 1-11);
      • 22.I od 9.30 - Remieńkiń (pozostałe numery)

Prośba o modlitwę.

Decyzją papieża Franciszka, 4 grudnia 2021 r., bp Adrian Galbas został ustanowiony arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej. Po niespełna dwuletniej posłudze w diecezji ełckiej Bóg posyła biskupa Adriana do Katowic. Wdzięczni za jego posługę pamiętajmy o nim w swoich modlitwach. Dnia 8 stycznia w katedrze ełckiej była odprawiona Msza św. dziękczynna za jego posługę w naszej diecezji. Jednocześnie proszę o szczerą modlitwę - o Boży wybór biskupa pomocniczego dla naszej diecezji ełckiej. Zwracam się z prośbą do wszystkich diecezjan o modlitwę w tej intencji. Proszę osoby chore i cierpiące o ofiarowanie cierpień, wyrzeczeń o wybór biskupa pomocniczego z woli Bożej. Także was młodzi i dzieci proszę o modlitwę. Niech ta intencja przewija się w modlitwach prywatnych, w rodzinach, w parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach kościelnych.

Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki