2021.12.26 - Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich parafian a szczególnie gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Dziękujemy za wszelką dobroć i życzliwość oraz życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować kościół na święta: Panu Kościelnemu i pracownikom Fundacji, Panu Piotrowi Nalewajko z Nadleśnictwa Pomorze za podarowanie choinek, Panu Marianowi za przywiezienie. Dziękujemy Ks. Dariuszowi za pomoc duszpasterską. Składamy najserdeczniejsze życzenia na święta od Ks. Bpa Mazura i od nas kapłanów.
  2. Pierwszy dzień świąt msze św. o godz. 9, 12 i 15, nie ma mszy w Maćkowej Rudzie, a w drugi dzień świąt jak w niedziele (taca na WSD w Ełku). Od poniedziałku poranne msze św. o godz. 7:30.
  3. W piątek zakończenie roku nabożeństwem o godz. 16:30 ze śpiewem Ciebie Boga wysławiamy (można uzyskać odpust zupełny), a o 17:00 msza św. tego dnia Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (warunek to odmówić Ojcze nasz w intencji dzieci nienarodzonych). O godz. 24:00 Pasterka Noworoczna (wspólnota Getsemani).
  4. W sobotę 1.I Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój, msze jak w niedzielę (uczestnictwo we mszy jest obowiązkowe wynikające z Przykazań Kościelnych). Po mszy o 9:00 Różaniec. Odpust zupełny za śpiew o Stworzycielu.
  5. Od 9 stycznia rozpocznie się Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, najpierw msza św. o godz. 12:00, a potem spotkanie w galerii Domu Królewskiego. Zapraszamy do udziału także rodziców i innych chętnych.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500zł. Dziękujemy za podzielenie się ciastem i domowymi wyrobami.
  7. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od stycznia pragniemy zaprosić naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, a przez Sołtysów wybrać św. Patrona na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Plan adoracji i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda.
  8. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  9. Po świętach planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską, aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błog. dla rodzin, domów, gospodarstw. Gdyby w jakiejś rodzinie były przeciwwskazania, to prosimy nas powiadomić. Początek kolędy w środę 29.XII - miejscowość Magdalenowo, Wigry od godz. 14:00. Czwartek 30.XII - Czerwony Folwark od. 14:00. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W kolejnym roku planowane jest zamontowanie organów, dokończenie remontu ołtarza królewskiego i Bożego Narodzenia oraz części murów oporowych od strony południowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (30 zł) od rodziny.
  10. Plan kolędy: 3.I od 10:00 - Stary Folwark (od drogi woj. do Muzeum nr 2-53); 4.I od 10:00 - Stary Folwark (wokół „Fundacji: nr 9-51); 5.I od 10:00 - Stary Folwark (od Leszczewka do Muzeum nr 120-54); 8.I - od 9:30 - Maćkowa Ruda (2 kapłanów)..