2021.06.20 - XII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Dziękujemy za pomoc ks. Andrzejowi z Łomży.
  2. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek. Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu od 20.VI dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. oraz w święta nakazane.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 9.00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii w domach, przy krzyżach, kapliczkach.
  4. Spotkanie rodziców i dzieci kl. II w niedzielę 27.VI o godz. 11.15 w galerii.
  5. W tym tygodniu: III poniedziałek miesiąca zapraszamy należących do DNNUJ. Przed mszą nabożeństwo czerwcowe z Koronką do Ducha Świętego. Po mszy spotkanie Akcji Katolickiej. W środę Dzień Ojca. Czwartek Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Piątek zakończenie roku szkolnego msza w szkole o godz. 9.00, a po południu zapraszamy na wspólną godzinną adorację od godz. 17.00 w intencji pokoju, Litania do Maryi Królowej Pokoju wraz z tajemnicą Różańca Świętego. W sobotę po mszy wieczornej zapraszamy na koncert kameralny w ramach Programu Niepodległa.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 600zł, których polecamy w nowennie do Matki Bożej. Dziś ofiary na fundusz remontowy (wkład własny parafii do projektów ok. 80tyś oraz na zakupienie i sprowadzenie organów z Niemiec ok. 100tyś). Przyznano z MKiDN 750tyś, od UM 121tyś, od PWKZ 85tyś, z MSWiA 80tyś. (na część muru, inst. ppoż i elektry. okna nad zakrystią i część ołtarza królewskiego). Za tydzień ofiary do puszek na duszpasterstwo młodzieży.
  7. Dnia 15.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna. Szczegóły na plakacie lub stronie www.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  9. Jest do nabycia książka: Prymas Tysiąclecia (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik (5zł), Najświętsze serce Jezusa, Nadzieja i ocalenie 5zł, (z dodatkiem Nawiedzenia Naj. Sakramentu), Pytania nastolatków o wiarę i kościół 5 zł, (z dodatkiem Modlitwy dla młodzieży z C. Acutisem). Do nabycia płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku jako cegiełka na utrzymanie klasztoru.
  10. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem msza. Wieczorem modlitwa różańcowa o godz. 18.30.
  11. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w Bractwo Świętego Józefa. Szczegóły w dodatku do biuletynu.
  12. Rekolekcje Wspólnoty Przyjaciele Maryi. 16-18.07.2021r. w Różanymstoku. Koszt: ok. 220zł. Informacje i zapisy: tel. 693-556-657, 502-534-808.
  13. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Jest też do nabycia książka S. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.