2020.11.01 - Uroczystość Wszystkich Świętych

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, msza o godz. 9.00, (10.30-Maćkowa Ruda), 12.00, 18.30 (zamiast mszy o godz. 15.00 w kościele zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych). Dzisiaj przy kościele odbędzie się kwesta na odnowienie pomnika ks. Teofila Dąbrowskiego. Nabożeństwo na cmentarzu przeniesione za tydzień 8.XI ok. godz. 13.15 a po nim poświęcenie pomników. Jutro 2.XI w dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych msza św. o godz. 7.30 o 15.00 i 18.30 (o 18.00 wypominki za zmarłych). W sobotę o godz. 10.00 msza na cmentarzu w Magdalenowie. Za tydzień ofiary do puszek na Kościół Prześladowany.
  2. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Papież Franciszek ustanowił możliwość uzyskania odpustu do końca listopada.
  3. Zachęcamy do włączenia się w akcję Różaniec do Granic Nieba (od 1.XI godz. 18.00) w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych z modlitwą przebłagalną za grzechy popełnione przeciwko życiu nienarodzonych. Księża Biskupi apelują o modlitwę, post w intencji Ojczyzny i Polaków.
  4. W tym tygodniu wtorek biblijny, najpierw msza św. 18.30 a potem spotkanie; I czwartek, I piątek miesiąca - odwiedziny chorych; I sobota – msza w apartamentach papieskich, adoracja.
  5. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek dla naszego bezpieczeństwa. Nie bójmy się przychodzić do kościoła, w którym zgodnie z zaleceniami w strefie czerwonej może przebywać ok. 100 osób.
  6. Spotkanie dla Seniorów zaplanowane jest na 14.XI.
  7. Nasi parafianie będą zbierać podpisy poparcia projektu ustawy Tak dla rodziny, nie dla gender. Gender i LGBT nie jest ani nauką, ani działem medycyny, lecz lewacką ideologią której celem jest sprawowanie kontroli umysłów i serc, niszczenie małżeństw, rodzin i Kościoła katolickiego.
  8. Caritas przygotował kalendarz na rok 2021(ofiara 15 zł), który jest cegiełką na Dom Seniora (zawiera informację o dziełach Caritas, porady i wiele przepisów kuchni mazurskiej).
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe (także za wpłaty na konto parafialne). Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 350zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  11. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).