2019.11.10 - XXXII Niedziela zwykła

1. Witamy Parafian i Gości i życzymy błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Gościmy dziś z naszego dekanatu ks. kan. Marka Walusia proboszcza nowo powstałej parafii MB Królowej Męczenników w Suwałkach, który zbiera ofiary na budowę kościoła.
  2. Zachęcamy w listopadzie do udziału w modlitwie różańcowej w wypominkach za zmarłych (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00). Jutro Narodowe Święto Niepodległości zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00 w intencji Ojczyzny i poległych. Zachęcamy do wywieszania flag biało-czerwonych, to wyraz naszej pamięci o poległych w obronie Polski.
  3. Wczoraj, po raz pierwszy odbyło sie spotkanie wspólnoty Seniorów w którym wzięło udział 25 osób. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Zapraszamy już na następne spotkanie - opłatkowe - które odbędzie sie 28.12 br. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt tel., sms lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
  4. Powstała nowa inicjatywa comiesięcznej pieszej pielgrzymki z Suwałk do Wigier w III soboty miesiąca w intencji o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę i za rodziny - o pokój i zgodę w nich - przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II. Pierwsza taka pielgrzymka do Wigier odbędzie się w sobotę 16.XI. Rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra w Suwałkach o godz. 14:00 a zakończenie w Wigrach na Mszy św. o godz. 18:30. Zachęcamy do udziału, można dołączyć na trasie np. w Leszczewku lub Starym Folwarku. Informacje u p. Wiesława Taraszkiewicza, tel. 500600998.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 200 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace, jak zaleca konserwator. Za tydzień ofiary na parafialny fundusz remontowy.
  6. Za dwa tygodnie, 23.XI., ofiary składane do puszek przeznaczone będą na mikołajowe prezenty dla dzieci z naszej parafii.
  7. W Dużej Galerii Domu Królewskiego została umieszczona wystawa malarstwa sakralnego „Wymodlone obrazy” ze zbiorów Państwa Barbary i Marcina Błaszczyk z Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia.
  8. Można składać podpisy pod petycją do Papieża by św. Jan Paweł II został patronem Europy.
  9. Klasztor w Wigrach zaprasza na zabawę andrzejkową 23.XI oraz na wieczór sylwestrowy 31.XII. Szczegóły na plakacie i na stronie: fundacja.wigry.pro
  10. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny lub kieszonkowy z Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.