2019.10.13 - XXVIII Niedziela zwykła - Dzień Papieski

1. Witamy Parafian i Gości życząc błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, MB Niepokalanej. Dzisiaj XIX Dzień Papieski ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Zachęcamy do modlitwy różańcowej (o 18:00 w dni powszednie, niedziela po Mszy o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Dziękujemy ks. Andrzejowi Jaśko za pomoc duszpasterską i głoszone słowo. Nie zapomnijmy o obowiązku głosowania.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się koncert orkiestry kameralnej i chóru z suwalskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
  3. Jutro Dzień Edukacji Narodowej, różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów. We wtorek 15.X po Mszy wieczornej odbędzie się Konferencja misyjna o. Jacka, a w czwartek 17.X po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W sobotę 19.X w Ełku odbędzie się II Kongres Misyjny. Chętni na wyjazd prosimy o zgłoszenie.
  5. Za tydzień w Niedzielę Misyjną w kościele o godz. 11:30 młodzież ze Szkoły w Starym Folwarku przedstawi inscenizację misyjną pt. „Róże św. Teresy”.
  6. Spotkanie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania po modlitwie Różańcowej 20.X.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 350zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Trwają prace przy schodach. Mamy już kwotę na pokrycie wkładu własnego, natomiast pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace przed zimą, jak zaleca konserwator. Dziś ofiary na fundusz remontowy.
  8. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Matką Najświętszą i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt 11,28. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt tel., sms lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511. I spotkanie 26.X nast. 9.XI
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  10. Możemy wypisywać kartki ma wypominki. W uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI na cmentarzu odbędzie się kwesta, którą przeprowadzi Akcja Katolicka na odnowienie starych pomników kapłańskich. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 30.X prosimy mieszkańców Aleksandrowa i Wysokiego Mostu.
  11. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny lub kieszonkowy z Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem.
  13. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. A. Demitrowa pt. Papież o Papieżu (20zł).