2019.07.14 - XV Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Matki Bożej Niepokalanej. Dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominając o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Dziękujemy ks. Ryszardowi Sawickiemu za pomoc.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewa za przewodniczenie w Nabożeństwie Fatimskim. Następne 3 sierpnia - prosimy mieszkańców Starego Folwarku.
  3. W ramach programu Niepodległa „Wigry – śladami historii” 20.VII odbędzie się w Dużej Galerii prelekcja „Żołnierze wyklęci – historia Powstania Sejneńskiego” oraz konferencja „Europa Christi” połączona ze zjazdem Akcji Katolickiej, szczegóły na plakacie i biuletynie.
  4. Odpust ku czci św. Marii Magdaleny będziemy obchodzić w niedzielę 21.VII, natomiast 22.VII w poniedziałek o godz. 20:00 sprawowana będzie Msza św. na cmentarzu w Magdalenowie.
  5. VII w Wigrach będzie stał autobus do oddawania krwi, dla uczestników przewidziane są upominki.
  6. W niedzielę VII po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert „Kamedulskie Wigry” w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej. Następny odbędzie się 4.VIII
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od darczyńców indywidualnych wpłynęło 700 zł. Darczyńców polecamy naszej modlitwie. Rozpoczęły się prace remontowe przy schodach i ołtarzu św. Piotra. Wkład własny parafii łącznie 23000 zł (zebrane jest 6000 zł). Dziś ofiary na fundusz remontowy.
  8. Dożynki parafialne odbędą się 25.VIII i prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec jako dziękczynienie za plony oraz do konkursu, by potem reprezentować na dożynkach gminnych, powiatowych i diecezjalnych.
  9. Zapisani na pielgrzymkę do Wilna 24.VIII proszeni są o wpłaty 150zł i podpisanie klauzuli.
  10. Dnia 15.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna, a 26.VII z Suwałk na Jasną Górę. Ks. Łukasz Kordowski zaprasza na spotkanie organizacyjne w par. św. Aleksandra w Suwałkach po Mszy o godz. 18:00 w niedzielę 14.VII. Szczegóły na plakacie. Można składać intencje pielgrzymkowe.
  11. W niedzielę 28.VII w naszym kościele odbędzie się prymicja Ks. Łukasza Biziewskiego SDB.
  12. W dniach 21-28.VII.2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Zapraszamy na Mszę św. 25.VII o godz. 18:30 z pojazdami, które zostaną poświęcone.
  13. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Najświętszą Maryją Panną i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt 11,28. Osoby chętne (lub Ich Rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska : 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godzinie 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.