2019.06.16 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, niech Bóg błogosławi na nowo nadchodzący tydzień. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za dzisiejszą pomoc duszpasterską.
  2. Dziś Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy i dalsze obchody 20-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Wigrach. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert kameralny Zespołu Trio`Atre. W naszej wspólnocie witamy kleryka Bartosza z III roku, który modli się z nami i zbiera ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  3. Jutro III poniedziałek miesiąca zapraszamy Wspólnotę DNNUJ. O 18:00 nabożeństwo z Koronką do Ducha Świętego, potem Msza św. po której odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Dziękuję wszystkim którzy w minionym tygodniu brali udział w wydarzeniach upamiętniających wizytę Jana Pawła II. Owocem Jubileuszu jest powstała Róża Żywego Różańca Rodziców pw. św. Jana Pawła II.
  4. W środę zakończenie roku szkolnego, Msza dziękczynna o godz. 9:00 w szkole, zapraszamy rodziców.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o 9:00, 12:00 - suma z procesją, 19:00. Prosimy przygotować procesję, młodzież bierzmowana do niesienia feretronów, dzieci komunijne do poduszek, różańca i sypania kwiatów. Na 12:00 także Msza rocznicowa I komunii św. Ołtarze: Cimochowizna i Leszczewek; 2. Piertanie i Tartak; 3. Wigry, Magdalenowo i Ryżówka; 4. Akcja Katolicka.
  6. Wigierski Park Narodowy, wspólnie z parafią w Monkiniach, zaprasza na uroczystość upamiętniającą rocznicę pacyfikacji wsi Czerwony Krzyż, która odbędzie się w sobotę 22.VI.2019 r. o godz. 12:00 Msza św. w Monkiniach a o 13:15 w Czerwonym Krzyżu - spotkanie pod krzyżem upamiętniającym spacyfikowaną wieś, z opowieścią o jej dziejach.
  7. Od 16 do 22 czerwca w naszym rejonie suwalskim podejmujemy modlitwę w intencji powołań, zachęcamy aby włączyć się w to dzieło przez konkretne postanowienie np. jeden dziesiątek różańca, nabożeństwo czerwcowe, adoracja NS, Koronka do BM, post lub wyrzeczenie. Jest też organizowana zbiórka podpisów pod ustawę zwalczającą zjawisko pedofilii. Lista w zakrystii.
  8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach.
  9. Parafia otrzymała relikwie św. Siostry Faustyny. Uroczyste wprowadzenie nastąpi w poniedziałek 24.VI na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00, która będzie transmitowana na żywo w Radio Maryja i TV Trwam. O 17:30 będzie montaż słowno-muzyczny. Wszystkich zapraszamy, dajmy świadectwo naszej wiary. Po Apelu będą rozmowy niedokończone z Wigier.
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 400 zł a z ostatniej niedzieli 3300 zł. Darczyńców polecamy naszej modlitwie. Za tydzień ofiary do puszek na fundusz młodzieżowy diecezji ełckiej. Dziękujemy dzieciom komunijnym za dar na misje św. – 710 zł.
  11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.VIII. Przewidywany koszt 150 zł z obiadem.
  12. Dnia 15.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna, a 26.VII z Suwałk na Jasną Górę.
  13. Miesięcznik „Martyria” zaprasza na wspólny wyjazd, tzw. męską pielgrzymkę do Częstochowy pod hasłem: „Oblężenie Jasnej Góry Przez Mężczyzn”. Wyjazd 22.VI. o 3:30 z Placu Katedralnego w Ełku. Informacje i zapisy pod nr tel.: 730383940 – ks. Krzysztof Zubrzycki. Koszt 100 zł od osoby.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.