2019.03.10 - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej.
  2. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Jednym z nich może być modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Chrystus tyle wycierpiał dla nas, a co my możemy ofiarować dla Niego?
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżo Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii (15.III-Dzieci, 22.III-Młodzież, 29.III-Domowy Kościół, 5.IV-Żywy Różaniec, 12.IV-DNNUJ, 19.IV-Służba Liturgiczna Ołtarza).
  4. Przy figurze Najśw. Serca Pana Jezusa znajduje się skarbona na Jałmużnę Wielkopostną a ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego można składać do skarbony na ołtarzu Bożego Narodzenia.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 500 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Planujemy wykonanie nowej podstawy do figury Matki Bożej Fatimskiej aby była lżejsza do noszenia w czasie procesji (koszt 2,5 tys. zł). Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na fundusz remontowy.
  6. Dzisiaj w Domu Królewskim o godz. 11:00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Następne spotkanie 17.III. Przypominamy, że kandydaci do Bierzmowania mają spotkania w soboty o godz. 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach. Wizytacja Księdza Biskupa odbędzie się 1 maja (w tym dniu Msze św. o godz. 9:00, 12:00 w Maćkowej Rudzie i 18:00 z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania).
  7. Następna Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne. Można też pomóc polskim misjonarzom wysyłając sms-a o treści Misje na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT).
  8. Stowarzyszenie „Pro Missio” dziękuje za włączenie się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego, które posłużą na realizowanie projektów humanitarno-edukacyjnych w krajach misyjnych.
  9. Odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące Akcji Katolickiej. Dziękuję naszym parafianom którzy odpowiedzieli na zaproszenie i chcą podjąć się pewnych działań w ramach tego stowarzyszenia. W Biuletynie umieszczone są szczegółowe informacje o Akcji Katolickiej, proszę się z nim zapoznać i mamy nadzieję że więcej osób zaangażuje się w to dzieło które może wnieść wiele dobra w naszej parafii. Następne spotkanie planowane jest na 21.III (czwartek) po Mszy św. wieczornej.
  10. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa wydał płytę z pieśniami uwielbienia oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę w cenie 20 zł wspieramy dzieło Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem oraz zakup różańców św. z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.