2018.12.23 - IV Niedziela Adwentu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Kończy się czas Adwentu jutro rano ostatnie roraty, a wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycji powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych. Pasterka w Maćkowej Rudzie o godz. 22:00 a w Wigrach o 24:00. Pół godziny przed pasterką zapraszamy na wspólne kolędowanie. Pamiętajmy o samotnych, chorych i o naszych zmarłych. Pierwszy dzień Świąt - Msze św. o godz. 9:00 i 12:00 nie ma Mszy w Maćkowej Rudzie, a w drugi dzień Świąt jak w niedziele (taca na WSD w Ełku). Składamy najserdeczniejsze życzenia na święta od Ks. Bpa Jerzego Mazura i od nas kapłanów wigierskich.
  2. Dzisiaj spotkanie dzieci od I Komunii św. o 11:00.
  3. W czwartek o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 250 zł. a z ostatniej niedzieli 2200 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Zostały wykonane 4 ławki drewniane: 2 dla ministrantów i 2 z przodu kościoła dla dzieci (koszt 2 tys. zł).
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańców Leszczewka, za przywiezienie choinek Marianowi Chałko, za strojenie kościoła pracownikom Fundacji.
  6. Po świętach w okresie Bożego Narodzenia pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Początek kolędy w sobotę 29.XII miejscowość Remieńkiń od godz. 10:00 – 3 kapłanów. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu dwóch najbliższych lat planowany jest remont zakrystii, elewacji zachodniej kościoła ze schodami, plebanii, refektarza (wkład własny parafii ok. 150 tys. zł). Z Radą Parafialną została też podjęta decyzja dotycząca sprzątania kościoła, którym zajmie się jedno małżeństwo za odpowiednie wynagrodzenie, a wszystkie rodziny w parafii złożą ofiarę roczną na ten cel (30 zł, w tej kwocie jest też składka na zakupienie maszyny sprzątającej).
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA z płytą kolędami - 10 zł, oraz IDZIEMY z kalendarzem -5 zł, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopismo ARKA w całości poświęcony jest historii Klasztoru wigierskiego.
  8. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  9. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. JPII z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Różańcu (7 zł) i Wszystko o Bożym Narodzeniu (9 zł).
  10. Z racji remontu nieczynna jest kaplica adoracji.
  11. W zakrystii ktoś zostawił zielone rękawiczki.