2018.01.21 - III Niedziela zwykła

1. Dobiegła końca Wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za otwartość, wspólną modlitwę oraz składane ofiary na kolędę, czyli utrzymanie kapłanów, i na kościół, czyli nasze inwestycje. Sołtysom wyrażamy wdzięczność za zorganizowanie transportu i poczęstunków w czasie kolędy. Szczególnie dziękujemy tym parafianom, którzy nas wozili i karmili. Przypominamy, że jeśli z jakiegoś powodu u kogoś w domu nie było kolędy to prosimy zgłaszać kapłanom w zakrystii lub telefonicznie.
  2. Zamontowano maty grzewcze na ławkach w naszym kościele (koszt całej inwestycji 40 tyś zł). Zapłaciliśmy połowę należności (20 tyś. zł), pozostała kwota będzie do uregulowania w ciągu 10 miesięcy (w dwóch ratach po 10 tyś zł). Maty zainstalowane są tylko w głównej nawie i podzielone na cztery sektory. Boczne i tylne ławki są bez mat ponieważ są ruchome. W ciągu tygodnia załączane są maty w pierwszym sektorze bliżej ołtarza. Mamy nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z tej inwestycji. Przekażmy tę wiadomość tym, którzy boją się zimnego kościoła w Wigrach.
  3. Sprzątanie kościoła wraz z rozbieraniem choinek 1.II - prosimy pracowników Fundacji Wigry Pro.
  4. Zapraszam na spotkanie opłatkowe wszystkich Sołtysów z naszej Parafii w czwartek 25.I. po Mszy św. o godz. 18:30 do salki parafialnej. Będziemy poruszać m.in. temat jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry. Natomiast spotkanie Rady Parafialnej zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa odbędzie się między 5 a 10 lutym (dokładny termin podamy za tydzień).
  5. Dzieci i młodzież rozpoczęła ferie zimowe, zadbajmy o bezpieczeństwo.
  6. Dzisiaj Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Składamy najserdeczniejsze życzenia, pamiętajmy wszyscy o nich w modlitwach i w codziennym życiu, by nie czuli się osamotnieni.
  7. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 4.II o godz. 11:00. Po feriach zimowych rozpoczniemy przepytywanie z Katechizmu.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 200 zł a z ostatniej niedzieli na cele remontowe zebraliśmy 2.000 zł. Jest przygotowywany projekt wymiany instalacji elektrycznej (koszt 7 tyś zł).
  9. Dnia 27.I. odbędzie się PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY.
  10. W dniach 1-4.02.2018 odbędą się Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w WSD w Ełku. Zachęcamy chłopców ze szkół średnich (zgłoszenia 87/6217520 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  11. Od 2 do 4.II.2018 r. organizujemy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Rozpoczęcie w piątek o 17:00 - zakończenie w niedzielę ok. 13:00. Szczegóły oraz zapisy w recepcji klasztoru i na stronie http://wigry.org. Koszt (od osoby): udział w kursie bez wyżywienia i noclegu - 100 zł; z wyżywieniem 150 zł; z wyżywieniem i noclegiem 250 zł (pokoje dwuosobowe). UWAGA! nie ma noclegów koedukacyjnych!
  12. W Ełku odbędzie się Kurs dla fotografów i kamerzystów dnia 17 lutego i 3 marca. Zgłoszenia tel. 501142057 lub 87/6216814.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA z kalendarzem ściennym na 2018 r., TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  14. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.