2017.11.19 - XXXIII Niedziela zwykła

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
  3. Ofiary składane do puszek dziś przekazane będą na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu.
  4. Szkolne Koło Caritas w Starym Folwarku organizuje zbiórkę zabawek (pluszaki, gry, książki itp.) do paczek z okazji św. Mikołaja dla dzieci z naszej parafii. Można je zostawiać w: bibliotece, punkcie przedszkolnym, zerówce i w szkole lub w kościele, do końca listopada. Zachęcamy wszystkich dobrodziejów i sponsorów do wsparcia tej akcji.
  5. Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczone będą na mikołajowe prezenty dla dzieci z naszej parafii.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 150 zł a na fundusz remontowy tydzień temu zebraliśmy ok. 2400 zł.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela oraz Idziemy, miesięcznik: Martyria, Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
  8. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  9. 19.XI o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  10. 20.XI na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa a po mszy św. zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej.
  11. 22.XI wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej a szczególnie organistów – polecajmy w modlitwie panią Annę Dadura i wszystkich członków scholi w naszej parafii.
  12. 24.XI o g. 17:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich naszych lektorów i ministrantów. W tym dniu także do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mikołajewa
  13. Następna niedziela 26.XI to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela roku liturgicznego. W tym dniu odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (informacje).