2017.10.29 - XXX Niedziela zwykła

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
  2. Adoracja NS w kaplicy do godz. 16.00
  3. Ofiary na tacę przeznaczone są dzisiaj na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  4. Na mszy św. o g. 12.00 wystąpi gminny zespół młodzieżowy z Krzywego. Dziękujemy za obecność i ubogacenie liturgii. Życzymy by młodzież rozwijała swoje talenty.
  5. Jest nowy kalendarz i można zamawiać intencje na przyszły rok.
  6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych.
  7. Rodzice i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę o godz. 11.30.
  8. Sprzątanie kościoła w poniedziałek 30.X prosimy mieszkańców Żubrówki.
  9. Zadbajmy o porządek na cmentarzu i przy grobach. Uszanujmy krzyże nagrobne i nie wyrzucajmy ich za parkan (podobnie śmieci) bo to tylko świadczy o naszej kulturze a raczej jej braku. Pan Bóg i nasi zmarli wszystko widzą. Postawione są kontenery na śmieci. Do sprzątania cmentarza 30 X prosimy mieszkańców Ryżówki i Tartaku.
  10. We środę 1.XI będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Zaś w czwartek 2.XI będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu powinniśmy szczególnie modlić się za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby.
  11. W naszej parafii procesja na cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich odbędzie się 1.XI o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy, aby osobiście być obecnym, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia. W naszym kościele Msze św. 1.XI będą o godz. 9:00, 12:00 i 18:30. Natomiast 2.XI Msze św. o 9:00, 12:00 i 18:30. Wypominki z modlitwą różańcową w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Porządek miejscowości w modlitwie wypominkowej zostanie podany 1.XI.
  12. Otrzymaliśmy informację z Urzędu Gminy, że remontowany most w Czerwonym Folwarku będzie częściowo otwarty na pierwsze dni listopada byśmy mogli bezpiecznie dojechać do Wigier i cmentarza.
  13. Ze względu na remont Kaplicy Kanclerskiej nie będzie czynna Biblioteka i Apartamenty Papieskie. Msza św. w pierwsze soboty będzie odprawiana w kościele.
  14. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 500 zł.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela. oraz Idziemy, miesięcznik: Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
  16. Kalendarz na 2018 rok o Wigrach do nabycia w recepcji.
  17. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  18. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, a także w domach. W niedzielę różaniec po mszy św. o godz. 9.00 a w tygodniu o godz. 18.00 prowadzony będzie przez: 29.X – Gospodarze, rolnicy; 30.X – Żubrówka; 31.X – Wigry, Królówek.
  19. Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie zaprasza na Rekolekcje dla wdów i wdowców, organizowane przez Wspólnotę Domowego Kościoła w dniach 17-19 listopada br. w Studzienicznej. Szczegółowe informacje na plakacie lub oraz na stronie internetowej parafii
  20. Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje oazowe dla dzieci z klas 4-6 na do Dowspudy k/Raczek w dniach 10-12 listopada br. Informacje i zgłoszenia przez stronę http://www.elk.oaza.pl.
  21. Ks. Marek Godlewski - dekanalny duszpasterz młodzieży serdecznie zaprasza młodych ludzi do udziału w Marszu Świętych w Suwałkach, któremu towarzyszyć będzie replika Krzyża ŚDM. Marsz rozpocznie się 31.X o g. 17.00 Mszą świętą w kościele pw. bł. Anieli Salawy. Na g.18:00 zaplanowano rozpoczęcie Marszu Świętych, który przejdzie ulicami: Łanową, Bakałarzewską, Mickiewicza, Waryńskiego, 1-Maja, Sejneńską. Uczestnicy Marszu będą mieli też okazję przejść przez Bramę Miłosierdzia w świątyni Najświętszego Serca Pana Jezusa. Marsz zakończy się nabożeństwem uwielbienia przy krzyżu ŚDM w kościele pw. św. Wojciecha, podczas którego każdy będzie mógł dać świadectwo o osobistej relacji ze świętymi, o łasce ich wstawiennictwa. Przygotujmy krótkie słowa wypowiadane przez świętych oraz radosne historie z ich życia.