2017.09.03 - XXII Niedziela zwykła

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i nabrania nowych sił duchowych.
  2. Witamy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które podzielą się swoim doświadczeniem.
  3. Dziękujemy Ks. Arturowi Hałucha i ks. Wikariuszowi z Sejn za pomoc duszpasterską.
  4. W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 18:00.
  5. 27.VIII odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję za obecność, wspólne zatroskanie i zaangażowanie na rzecz Parafii i Klasztoru. Postaramy się na bieżąco informować o pewnych zmianach dotyczących spraw duszpasterskich oraz ekonomicznych. Najważniejsze z nich to:
    • Od października nastąpi zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. W dni powszednie pozostaje msza św. poranna o godz. 7.30 (z wyjątkiem I soboty miesiąca kiedy jest Msza św. w Apartamentach Papieskich o 8.30), wieczorem 18.30 a wszelkie nabożeństwa (różaniec, wypominki, droga krzyżowa, majowe, czerwcowe, I-piątkowe, Nowenna i inne) o godz. 18.00 przed mszą. Niedziela msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 12.00, a w sezonie letnim (czerwiec-wrzesień) wieczorna o godz. 19.00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o godz. 10.30. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będą w niedzielę o godz. 11.30 przed mszą św.
    • W kwestii sprzątania kościoła ustalono, że będzie odbywać się ono co 2 tygodnie w piątki po mszy św. wieczornej przez poszczególne miejscowości należące do naszej parafii. W najbliższy piątek przed Nabożeństwem Fatimskim zapraszamy do sprzątania mieszkańców Cimochowizny.
    • Trwa częściowy remont elewacji kościoła a w przyszłości jest do wykonania remont instalacji elektrycznej potrzebnej między innymi do ogrzewania elektrycznego pod ławkami. W dalszym etapie jest dokończenie elewacji i wymiana okien w górnej części kościoła oraz remont kaplicy adoracji.
    • W najbliższych miesiącach niezbędny jest remont plebani do przygotowania kancelarii i salki parafialnej na spotkania. Konieczna jest wymiana drzwi i okien drewnianych (koszt samych okien ok. 20 000 zł).
    • Przypominamy, że ze względu na trwający remont Klasztoru, zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków, zwracamy się z uprzejmą prośbą o ograniczenie wjazdu samochodami na teren obiektu. Prośba ta nie dotyczy osób starszych i bezwzględnie potrzebujących wjazdu pod kościół. Pozostałych prosimy o parkowanie na parkingu przed murami Klasztoru (wykorzystując swoje karty parkingowe). Pamiętajmy, że Pokamedulski Klasztor jest naszym wspólnym dobrem i przepiękną wizytówką naszej Parafii, który wymaga wspólnych działań, by służył nam oraz by godnie przyjąć wszystkich odwiedzających to miejsce. Dziękujemy za wszelką pomoc, życzliwość i zrozumienie.
    • Po ustaleniu z Radą parafialną, Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a szczególnie rolników. W przyszłym roku parafialne dożynki będą po odpuście.
  6. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w szkole o godz. 9.00. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na wspólną modlitwę.
  7. Nasza schola parafialna pod kierunkiem P. Ani po wakacjach wraca do śpiewania. Próba w niedzielę o godz. 10.30.
  8. Po wakacjach wracamy do spotkań biblijnych, które prowadzi O. Jacek Stefański. Zapraszamy we wtorek 5.IX na Mszę św. o godz. 18.30, a po mszy spotkanie.
  9. Dnia 6.IX rozpocznie się na Wigrach Międzynarodowy Plener Malarski pod patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego. Tego dnia o g. 19.00 w Małej Galerii pan Piotr Malczewski przedstawi pokaz fotografii z opowieścią pt. Wigry i Klasztor. Wstęp wolny.
  10. W czwartek 7.IX o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do MB Niepokalanej.
  11. Dnia 8.IX, w św. Narodzenia NMP, w Pozezdrzu koło Węgorzewa odbędą się Dożynki Diecezjalne. Ks. Biskup zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy za Rolników i dziękczynienia za tegoroczne plony. Msza św. o godz. 11.00. W naszej świątyni poświęcenie ziarna podczas Mszy św. wieczornej o 18.30.
  12. W sobotę, dnia 9.IX w ogrodach klasztornych odbędzie się Święto Siei od godz. 12.00.
  13. W niedzielę, 10.IX w Małej Galerii o g. 19.00 zapraszamy na prezentację Piotra Malczewskiego pt. CZARNA HAŃCZA I WIGIERSKI PARK NARODOWY, (40 min.) Pokaz przedstawia jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce, który wiedzie Czarną Hańczę i Kanałem Augustowskim przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską. Pokaz fotografii z opowieścią Piotra Malczewskiego, który prowadzi Galerię Fotografii w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą. Wstęp wolny.
  14. WKU w Suwałkach zaprasza chętnych w wieku od 18 do 63 roku życia do składania wniosków w celu podjęcia służby w suwalskim batalionie obrony terytorialnej. Szczegółowe informacje w gablocie  i na stronie internetowej WKU w Suwałkach.
  15. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe – na wymianę okien i drzwi na plebanii.
  16. Pielgrzymka do Fatimy w 100-lecie objawień z parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach. Cena ok. 3500 zł. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafii u ks. Proboszcza lub pod tel. 87 566 39 37 lub 602 631 234.
  17. ZAPOWIEDZI: Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Gabruś Marcin, zam. Czerwony Folwark, parafia tutejsza i Rawinis Grażyna, zam. Wiłkupie, parafia Wiżajny zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.