Rekolekcje o liturgii 22-24.03.2024

Rekolekcje liturgiczne
–– Liturgia na przestrzeni wieków ––
22-24 marca 2024 r.

Czym są rekolekcje liturgiczne? Są czasem modlitwy i formacji, w którym prowadzi nas liturgia, dlatego to celebracja Liturgii Godzin i Eucharystii wyznaczają program dnia. Chcemy doświadczać i rozsmakować się w pięknej i starannie przygotowanej liturgii.

Chrześcijaństwo to spotkanie z Chrystusem, które przemienia życie. Jest to sedno życia wiary! Dlatego pierwsze rekolekcje liturgiczne połączone z warsztatami śpiewu tradycyjnych pieśni wielkopostnych w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach podejmą temat spotkania Boga z człowiekiem na przestrzeni wieków. Liturgia nie jest tylko powinnością, nie jest tylko schematem rytów, słów i śpiewów, ale przede wszystkim w najgłębszej istocie jest spotkaniem z Chrystusem.

W ramach oferty proponujemy:

• 2 noclegi w historycznych pokojach,
  • zwiedzanie obiektu z przewodnikiem,
  • poznanie historii Zakonu Kamedułów, Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach,
  • warsztaty śpiewu tradycyjnych pieśni wielkopostnych
  • całodzienne wyżywienie.

CENA: 400 zł./ osoba

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, by przeżyć Wielki Tydzień w naszym klasztorze.

Uzyskanie dodatkowych informacji oraz zgłoszenie pobytu można dokonać telefonicznie oraz mailowo:

Recepcja – tel. 87 566 24 99 , 508 146 007/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualne informacje dot. programu, działalności fundacji, można uzyskać na stronie: www.nawigry.pl

KONFERENCJE

• ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, wieloletni ojciec duchowny kleryków i wykładowca Pisma świętego oraz języka hebrajskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Obecnie kapłan diecezji ełckiej, rekolekcjonista i kierownik duchowny w Wigierskim Areopagu Nowej Ewangelizacji diecezji ełckiej w Wigrach.
  • ks. mgr lic. Daniel Kowalski, kapłan diecezji ełckiej, liturgista, doktorant na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wikariusz w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

WARSZTATY ŚPIEWU TRADYCYJNYCH PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH ORAZ CHORAŁU GREGORIAŃSKIEGO

• dr Joanna Orzeł-Filipkowska - dyrygent chóralny, sopranistka, solistka i kameralistka, pedagog, animatorka życia muzycznego, wieloletnia organistka i kantor Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, założycielka Kapeli Mariackiej i propagatorka chorału gregoriańskiego.