Namaszczenie chorych

Jest on przede wszystkim sakramentem uzdrowienia o czym świadczą słowa wypowiadane przez kapłana podczas udzielania tego sakramentu:

Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen.

Udzielany zawsze na prośbę chorego lub kogoś z członków jego rodziny a także podczas co miesięcznych odwiedzin z Komunią świętą w Pierwszy piątek miesiąca.

Sakrament namaszczenia chorych można także zawsze przyjąć w razie potrzeby: zły stan zdrowia, ciężka choroba, czy zagrożenie życia. Należy zgłosić do kancelarii parafialnej, w każdej chwili przez kontakt telefoniczny.

Należy wtedy przygotować:

1. Stolik nakryty białym obrusem lub godne miejsce na Najświętszy Sakrament.
  2. Krzyżyk i dwie świece, które zapala się po przyjściu kapłana, kropidło i woda święcona.
  3. Uczestniczyć wraz z chorym w obrzędzie sakramentu.

Sakrament Namaszczenia Chorych udzielany jest:

• chorym i osobom starszym (Namaszczenie Chorych)
  • osobom umierającym (Ostatnie Namaszczenie)
  • Sakrament Namaszczenia Chorych nie jest udzielany osobom zmarłym - dlatego należy pamiętać, żeby w niebezpieczeństwie śmierci odpowiednio wcześnie wezwać kapłana.

Czytelnia - Sakrament Namaszczenia chorych

Niedziela: 9:00 i 12:00

W tygodniu: 7:30 i 18:30.

Odwiedziło nas:

W tygodniu 314

W miesiącu 3793

Wszystkich wejść 23752

Broszura informacyjna parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.