Chrzest święty

Sprawowany jest w naszej parafii zasadniczo w niedziele podczas Mszy św. o godz. 12:00 po uprzednim ustaleniu terminu.

Aby ochrzcić dziecko należy przedstawić następujące dokumenty:

1. Akt urodzenia dziecka.
  2. Kandydaci na rodziców chrzestnych muszą być praktykującymi katolikami i spełniać podstawowe warunki:
    1. ukończone 16 lat;
    2. przyjety Sakrament Bierzmowania;
    3. brak przeszkód w przyjmowaniu sakramentu Eucharystii (np. rozwód, związek cywilny, wspólne życie bez ślubu, akt wystąpienia z Kościoła itp.)
  3. Chrzestni mieszkający poza naszą parafią dostarczają ze swojej parafii zaświadczenie stwierdzające, iż są praktykującymi katolikami i mogą zostać rodzicami chrzestnymi.
  4. Osoby spoza parafii mogą prosić o chrzest swego dziecka w naszym kościele tylko po uzyskaniu pisemnej zgody z parafii swego zamieszkania. UWAGA! Dotyczy to także osób, które, choć posiadają zameldowanie w domu rodzinnym na terenie parafii Wigry, to realnie stale przebywają poza jej terenem.
  5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbywa się po wcześniejszym ustaleniu terminu z rodzicami.

Czytelnia - Sakrament Chrztu świętego

Niedziela: 9:00 i 12:00

W tygodniu: 7:30 i 18:30.

Odwiedziło nas:

W tygodniu 314

W miesiącu 3793

Wszystkich wejść 23752

Broszura informacyjna parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.