JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
Arrow
Arrow
Shadow
Slider

Komunikaty i informacje

List pasterski Biskupa Ełckiego na Adwent 2017 roku

Umiłowani Diecezjanie!

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Ten rok, który minął, był bogaty w różne wydarzenia. Był to rok wielu jubileuszy, a w tym srebrnego jubileuszu naszej diecezji. Wyrażaliśmy Bogu wdzięczność za 25 lat istnienia nowych struktur Kościoła w Polsce, w tym naszej diecezji ełckiej. Takim widocznym jubileuszowym darem dziękczynienia jest tegoroczna bożonarodzeniowa choinka, pochodząca z terenu diecezji ełckiej, która ozdobi plac przed bazyliką św. Piotra w Rzymie.

Czas Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, jest wspaniałym czasem, by jeszcze bardziej przylgnąć do Boga i uświadomić sobie, co czynić, by jako uczniowie i uczennice Jezusa Chrystusa dobrze przygotować się na spotkanie z Nim. Jest to dobry czas, by zastanowić się, jak wypełnić najważniejszą misję, którą Kościół nam powierza: głosić i dawać świadectwo o Chrystusie, który przyszedł na świat dla naszego zbawienia.

Czytaj więcej: List pasterski Biskupa Ełckiego na Adwent 2017 roku

Komunikat dotyczący obchodów rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana


W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Chodzi o podjęcie dzieła intronizacji Jezusa, którego realizacja domaga się solidnej pracy nad sobą i pracy apostolskiej, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas.

Czytaj więcej: Komunikat dotyczący obchodów rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa...

Słowo pasterskie Biskupa Ełckiego przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym


1. W uroczystość Wszystkich Świętych, którą niebawem będziemy przeżywać, wspominamy świętych i błogosławionych. Poprzez nich wielbimy samego Boga, który jest źródłem wszelkiej świętości. On do niej nas zaprasza: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty (1P 1,14-16). Na drogę świętości weszliśmy w dniu naszego chrztu świętego. Świętość jest darem Bożym, własnymi siłami nikt jej nie osiągnie. Do Nieba możemy wejść tylko dzięki krwi Baranka, dzięki Krwi Chrystusa. Oto nasza nadzieja, która nie zawodzi. Jeśli wędrujemy w życiu z Panem, On nas zaprowadzi do Nieba! Z kolei Dzień Zaduszny jest wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu wspomina się zmarłych pokutujących w czyśćcu za grzechy. Jedno i drugie święto ma długą tradycję chrześcijańską. W tych dniach idziemy na cmentarze, stajemy przy grobach najbliższych i naszych bohaterów narodowych. Idziemy do kościołów, by modlić się i polecać wiernych zmarłych w Mszach świętych i w wypominkach.

Czytaj więcej: Słowo pasterskie Biskupa Ełckiego przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym

Orędzie Ojca Świętego - I Światowy Dzień Ubogich

XXXIII Niedziela Zwykła - 19 listopada 2017

Nie miłujmy słowem, ale czynem

  1. «Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!» (1J 3,18). Te słowa Apostoła Jana wyrażają nakaz, od którego żaden chrześcijanin nie może się uchylić. Powaga, z jaką umiłowany uczeń przekazuje aż do naszych czasów polecenie Jezusa, jest jeszcze bardziej podkreślona przez kontrast zachodzący pomiędzy pustymi słowami, które często znajdują się w naszych ustach, a konkretnymi faktami, z jakimi mamy się zmierzyć. Miłość nie pozwala sobie na wymówki: kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim. Sposób, w jaki kocha Syn Boży, jest dobrze znany i św. Jan jasno o tym pisze. Miłość Syna Bożego opiera się na dwóch kolumnach: Bóg pierwszy nas umiłował (por. 1J 4, 10.19), dając całego siebie, również swoje życie (por. 1J 3,16).

    Czytaj więcej: Orędzie Ojca Świętego - I Światowy Dzień Ubogich

Marsz Świętych w Suwałkach - 31.10.2017

31 października 2017 r. w Suwałkach odbędzie się Marsz Świętych, czyli Holy Wins (w wolnym tłumaczeniu Święty Zwycięża).

Marsz ku czci Wszystkich Świętych organizowany jest przez Parafię pw. bł. Anieli Salawy, Parafię. pw. św. Wojciecha, Szkołę Liderów Grup Parafialnych i Animatorów Ewangelizacji „Ludzie spod Damaszku” oraz Ruch Światło-Życie. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie interesującej okazji do uczczenia świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych Obcowania.

Zmartwychwstały Jezus uczył nas, że nasz związek z nimi wyraża się w ich naśladowaniu, ufnej modlitwie i ich wstawiennictwie. Z woli Boga święci okazują nam swoją żywą obecność, która zawsze nas rozwija, prowadząc bliżej Boga i człowieka. Marsz jest okazją dania świadectwa o Jezusie, który Żyje i jest celem naszego życia. Chcemy ogłaszać wszystkim zwycięstwo Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem i że my w Jezusie także zwyciężamy, a nie w mocach zła. Święci poszli za Jezusem "w ciemno”. Oni nie wstydzili się Jezusa i przynależności do Niego i Jego nauki. To będzie wyznanie naszej wiary. Zostaniemy wprowadzeni w świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Organizatorzy chcą podkreślić, że "święci to zwyczajni ludzie. I teraz radują się w raju". Udział w marszu stanie się okazją manifestacji rodzinnej radości i zgody.

Dzieci i dorośli przebierają się za aniołów i świętych. Każdy może przynieść pochodnie, świece czy znicze. Prosimy, by osoby muzykujące przyniosły swoje instrumenty. W ten sposób nadamy temu wydarzeniu więcej mocy i radości.

Czytaj więcej: Marsz Świętych w Suwałkach - 31.10.2017

BIULETYN PARAFIALNY

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

POGODA WIGIERSKA

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Shadow
Slider

Porządek mszy św.

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 (w Adwencie 7:15 - Roraty) i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.

Odwiedziało nas:

Dzisiaj 4

Wczoraj 28

W tygodniu 4

W miesiącu 423

Wszystkich wejść 18135

Kubik-Rubik Joomla! Extensions