JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
Arrow
Arrow
Slider

Komunikaty i informacje

W tym roku Ekstremalną Drogę Krzyżową można przemierzyć trasą z Suwałk na Wigry.

Trasa: Suwałki - Krzywe - wschodni brzeg Jeziora Czarne - Leszczewo - Leszczewek - Sobolewo - Gawrych Ruda - Bryzgiel - Krusznik - Czerwony Krzyż - Mikołajewo - Rosochaty Róg - Czerwony Folwark - Magdalenowo - Wigry.

Informacje dodatkowe

Rozpoczęcie 16 marca 2018, od godz 19.00, rejestracja i odbieranie pakietów startowych, o godz. 21.00 Eucharystia inaugurująca EDK 2018.

Rejestracja uczestników EDK 2018 rozpocznie się od godz. 19.00 w salkach parafialnych za Konkatedrą, będą drogowskazy.

Informacje i inne szczegóły: http://edk.org.pl.

Tags:

Misterium Męki Pańskiej 2018 - wielkie widowisko 24 marca na Wzgórzu św. Brunona

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 roku w godz. 19:00 – 21:00, na Wzgórzu św. Brunona w GiżyckuW sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 roku w godz. 19:00 – 21:00, na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku, w miejscu, gdzie w roku 1009, podczas kolejnej wyprawy misyjnej na Prusy, poniósł śmierć męczeńską mnich benedyktyński i biskup św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, zostanie odegrane wielkie plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej, wg scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny.

Emocje związane z przeżywaniem ŚDM w Krakowie w wielu z nas są nadal żywe, a już za niespełna rok przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży w Panamie. XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywać się będą w dniach 22.01. – 27.01.2019 r.Wydarzenia centralne poprzedzą dni w diecezjach. Wyjazd do Panamy planowany jest w dniach 14-31.01.2019 r. Data jest nietypowa, gdyż wyjazd obejmie czas roku szkolnego, zakończenie pierwszego semestru. Aby dobrze przygotować się do wyjazdu trzeba już dziś podjąć decyzję o wyjeździe.

Fundacja WIGRY PRO Klasztor Pokamedulski zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie

“NAJPYSZNIEJSZA DROŻDŻÓWKA WIGIERSKA”.

Konkurs odbędzie się : 25 lutego 2018 roku o godzinie 13:30
w Refektarzu mieszczącym się w Domu Królewskim Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach.

  • WARUNKI UCZESTNICTWA:
    – Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie wypieku z ciasta drożdżowego.
  • NAGRODY:
    – Wypieki, które przez szacowną komisję zostaną wybrane jako najlepsze zostaną nagrodzone.
  • ZGŁOSZENIA:
    – Zgłoszenia do konkursu pod numerem telefonu: 789 190 068

W czasie trwania konkursu będzie możliwość degustacji “Kamedulskiej Zupy Rybnej

Informacje na stronie fundacja.wigry.pro.

z parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach w dniach: 09-17.07.2018 r. - 9 dni, bez przejazdów nocnych
BP Estremadura, zarej. pod nr 404 w ROT Marszałka Woj. Pomorskiego polisa AXA nr 00.900.456

Pielgrzymka do Sanktuariów Chorwackich ,Medjugorie w Bośni Hercegowinie - od ponad 30 lat miejscu objawień Najświętszej Marii Panny. Dodatkowo oprócz pobytu w Medjugorie jesteśmy w Marija Bistrica-Chorwacka Częstochowa, Ludbreg -Sanktuarium Krwi Chrystusa, w Lourdes Chorwackim w Sanktuarium w Vepric, zwiedzamy Mostar (Stary most z 1566 r i okalająca go Starówka wpisane są na Listę UNESCO),miasto z czasów Imperium Osmańskiego. Zażywamy kąpieli w Wodospadach Kravica (zależnie od warunków pogodowych), zwiedzamy Dubrownik zwany ‘perłą Adriatyku ”Stare Miasto wraz z okalającymi murami obronnymi wpisane są na Listę UNESCO.

Kalendarium

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 i 12:00
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja
WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.
Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco.

Shadow
Slider