2023.12.31 - Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy za wszelką dobroć i życzliwość oraz życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować kościół na święta: Panu Kościelnemu i pracownikom Fundacji, Panu Piotrowi Nalewajko z Nadleśnictwa Pomorze za podarowanie choinek. Na Nowy Rok składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa. Następna niedziela Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
  2. Zapraszamy na zakończenie roku nabożeństwem o godz. 23.30, za śpiew Ciebie Boga wysławiamy - można uzyskać odpust zupełny; o 24.00 Pasterka Noworoczna. Poniedziałek 1.I Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój, msze jak w każdą niedzielę (uczestnictwo we mszy jest obowiązkowe wynikające z Przykazań Kościelnych). Po mszy o 9.00 Różaniec. Odpust zupełny za śpiew o Stworzycielu.
  3. W tygodniu: wtorek spotkanie biblijne po mszy 18.30, w środę Bractwa św. Józefa. Czwartek Godzina Święta 23.00-24.00. Piątek odwiedziny chorych od 9.00. Sobota 6.I Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) msze jak w niedzielę, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Po mszy o 12.00 Orszak Trzech Króli do ogrodów klasztornych zakończonych śpiewem i ogniskiem, zachęcamy do przebrania się za królów i podzielenie się ciastem do agapy. Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Kolędnicy misyjni ze SKC przy Szkole w Starym Folwarku odwiedzą 5.I mieszkańców Starego Folwarku (piątek od 16.00 od Azymutu w stronę Leszczewka), a 6.I przedstawią swoje kolędowanie po Mszy św. o 12.00 w Wigrach (ofiara na pomoc swoim braciom z Kolumbii).
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500zł.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji zgodnie z planem. Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30 w tygodniu, a w niedzielę po mszy o 9.00. Intencja na styczeń: Módlmy się za ludzi "niepotrzebnych" - starszych, samotnych, odrzuconych, aby w miłości Boga odnaleźli nadzieję i pokój, w sercu Maryi pocieszenie, a wśród ludzi zrozumienie i pomoc.
  6. Zachęcamy do spędzenia sylwestra w ciszy kamedulskiej, 00 konferencja O. Jacka; 21.00 Apel i modlitwa różańcowa; 22.00 Adoracja; 23.30 Nabożeństwo na zakończenie roku; 24.00 Pasterka Noworoczna. Informacje i szczegóły na stronie i recepcji.
  7. Zostali wybrani Patroni dla naszych miejscowości: św. Jan Paweł II dla Burdeniszek; św. Andrzej Bobola dla Starego Folwarku; św. Jan Bosko dla Remieńkinia; św. Rita dla Tartaku; św. Rafał Kalinowski dla Żubrówki; bł. Ignacy Kłopotowski dla Ryżówki; bł. Maria Angela Truszkowska dla Cimochowizny; bł. Franciszek Jordan dla Leszczewa; bł. Kardynał Wyszyński dla Rosochatego Rogu; św. Zygmunt Feliński dla Maćkowej Rudy; św. Kinga dla Królówka; św. Tereska od Dzieciątka Jezus dla Wigier i Magdalenowa; św. Florian dla Aleksandrowa; bł. Bronisław Markiewicz dla Wysokiego Mostu; św. Józef Sebastian Pelczar dla Piertań; św. Brat Albert Chmielowski dla Czerwonego Folwarku; św. Wincenty a Paulo dla Mikołajewa. Zachęcamy do comiesięcznej adoracji w naszej kaplicy by modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Książka o Bł. Mariannie Biernackiej, patronce teściowych (25zł). Poradniki: Adwentowy, Świąteczny, Objawienie Pańskie, Kolędowy (5zł). Modlitewniki dla chorych, Błogosławieństwo domu, Na całe życie (10zł). Kalendarz ze świętymi i receptami (10zł).
  9. Po nowym roku planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską, aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błog. dla rodzin, domów, gospodarstw. Gdyby w jakiejś rodzinie były przeciwwskazania, to prosimy nas powiadomić.
    Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W kolejnym roku planowane jest dokończenie prac przy organach, konserwacja ołtarza św. Romualda oraz cd. remontu murów oporowych od strony wschodniej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (30 zł) od rodziny. O. Jacek ze względów zdrowotnych prosi by nie palić papierosów przed kolędą.
  10. Początek kolędy w wtorek 2.I od godz. 14.00 - Magdalenowo, Wigry; drugi kapłan - Rosochaty Róg. Środa 3.I od. 14.00 – Tartak dwóch kapłanów. Czwartek 4.I od 14.00 - Burdeniszki; drugi kapłan - Wysoki Most. Piątek 5.I od 14.00 – Ryżówka; drugi kapłan – Czerwony Folwark. Sobota 6.I od 15.00 dwóch kapłanów; od 16.30 trzeci kapłan.
    Cd. kolędy: 8.I od 14.00 - Żubrówka Stara i Nowa (2 K). 9.I od 14.00 - Królówek i Piertanie (2 K); 10.I od 14.00 – Leszczewo (2 K) i Aleksandrowo (1 K); 11.I od 14.00 – Cimochowizna (1 K) i Leszczewek (2 K); 12.I od 14.00 - Mikołajewo (3 K); 13.I od 9.30 - Maćkowa Ruda (3 K); 15.I od 14.00 - Stary Folwark (od sklepu do Muzeum wraz z domami za Sołtysem, 2 K). 16.I od 14.00 - Stary Folwark (wokół „Fundacji”, 2 K). 17.I od 14.00 - Stary Folwark (od Leszczewka do Muzeum, 2 K);
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.