2023.12.24 - IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś IV Niedziela Adwentu oraz Wigilia Bożego Narodzenia (dziś nie będzie mszy o godz. 15.00). Zachęcamy do zachowania tradycji powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych. Pasterka w Maćkowej Rudzie o godz. 22.00, a w Wigrach o 24.00. Pół godziny przed pasterką zapraszamy na wspólne kolędowanie. Pamiętajmy o samotnych, chorych i o naszych zmarłych. Pierwszy dzień świąt 25.XII Msze św. o godz. 9, 12 i 15 (nie ma mszy w Maćkowej Rudzie), a w drugi dzień świąt jak w niedziele (taca na WSD w Ełku). Składamy najserdeczniejsze życzenia na święta od Ks. Bpa Mazura, Wójta Gminy Suwałki i Krasnopola, Posła Jarosława Zielińskiego i od nas kapłanów wigierskich.
  2. Poniedziałek 25.XII o godz. 17.00 zapraszamy na comiesięczną adorację w intencji pokoju. Wtorek św. Szczepana. Środa św. Jana Apostoła. Czwartek Świętych Młodzianków. Niedziela Świętej Rodziny (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich) oraz zakończenie roku nabożeństwem o godz. 23.30, za śpiew Ciebie Boga wysławiamy - można uzyskać odpust zupełny, o 24.00 Pasterka Noworoczna.
  3. Spotkanie opłatkowe zaplanowane jest po świętach we czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy Radę Parafialną, Sołtysów (będziemy wybierać Patrona na nowy rok), przedstawicieli grup parafialnych (Koła Różańcowe, AK, DNNUJ, Bractwo św. Józefa, Domowy Kościół, ministrantów, lektorów i inne). Kolędnicy misyjni planują odwiedzić mieszkańców II części Starego Folwarku 5.I po południu.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji zgodnie z planem. Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30 w tygodniu, a w niedzielę po mszy o 9.00.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Książka o Bł. Mariannie Biernackiej, patronce teściowych (25zł). Poradniki: Adwentowy, Świąteczny, Objawienie Pańskie, Kolędowy (5zł). Modlitewniki dla chorych, Błogosławieństwo domu, Na całe życie (10zł). Kalendarz ze świętymi i receptami (10zł).
  7. Zachęcamy do skorzystania z oferty na święta w naszym klasztorze oraz na spędzenie sylwestra w ciszy kamedulskiej, z konferencją O. Jacka („Cisza w Biblii”), modlitwą, adoracją i Pasterką Noworoczna o godz. 24.00. Informacje i szczegóły na stronie i recepcji.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny. Życzymy wszystkim radosnego przeżywania świąt oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa w codziennym życiu.