2023.12.10 - II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj zakończenie rekolekcji, dziękujemy Radosławowi za wygłoszone rekolekcje. Niech Bóg błogosławi na święta i w kapłańskiej posłudze.
  2. Dziękujemy Mikołajowi, wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, tym którzy pomogli przygotować ciasta i podarunki (szczególnie Pani Teresie, Lidce, Birucie, Renacie). Do nabycia świece Caritas (20zł), opłatki na stół wigilijny (ofiara na odnowienie obrazu Matki Bożej).
  3. Roraty w tygodniu o godz. 7.00. W środę (18.30) i sobotę (7.00) zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach, a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki MB do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
  4. W tym tygodniu: środa dzień pamięci ofiar stanu wojennego; czwartek nowenna do MB Niepokalanej o 18.00. Sobota piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 300zł. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracji zgodnie z planem. Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30 w tygodniu, a w niedzielę po mszy o 9.00.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Książka o Bł. Mariannie Biernackiej, patronce teściowych (25zł). Płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki (10zł).
  8. Módlmy się, aby z naszej parafii znalazły się osoby, które odkryją w sobie powołanie do posługi Katechisty. Po szczegółowe informacje prosimy zgłosić się do księdza Proboszcza.
  9. Policja apeluje, aby nie dać się oszustom wyłudzającym pieniądze (na policjanta, pracownika ZUS, Urzędu Skarbowego itp. Jak postępować - szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.