2023.11.12 - XXXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Decyzją Biskupa Ełckiego ks. Daniel Kowalski został mianowany wikariuszem nasze parafii. Niech Bóg błogosławi, a Matka Boża otacza opieką.
  2. Zachęcamy w listopadzie do udziału w modlitwie różańcowej w wypominkach za zmarłych (godz. 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00).
  3. W tym tygodniu: wtorek po mszy spotkanie biblijne. Sobota spotkanie Seniorów (9.30 konferencja; 10.30 różaniec; 11.30 msza, agapa). Sobota piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra. Spotkanie klas VII do bierzmowania zaplanowane jest w niedzielę 26/11.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 400zł (zakończyły się prace przy feretronie św. Barbary, który można zobaczyć w kaplicy adoracji, również obraz Maryi Niepokalanej w głównym ołtarzu po renowacji – koszt 20 tyś zł). Dzisiaj ofiary na remont i utrzymanie kościoła, a do puszki na Kościół Prześladowany, szczególnie na Bliskim Wschodzie.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji. Intencja na listopad: Przez wstawiennictwo Maryi, módlmy się o pokój, jedność, aby ustały wszelkie wojny na świecie, a szczególnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Jacka Stefańskiego (20zł). Kalendarz Rolników na 2024 rok (26zł).
  7. Jak co roku przygotowujemy paczki dla dzieci, zachęcamy by przynosić pluszaki, książki (do kościoła lub szkoły), a w listopadzie po niedzielnej mszy o godz. 9 i 12 będziemy mogli zakupić ciasta, aby wesprzeć naszą akcję. Osoby chętne do pieczenia ciast prosimy o kontakt z Panią Lidką 510449830.
  8. Klasztor zaprasza w listopadowe weekendy: gęsina na św. Marcina z ciekawą ofertą kulinarną. Zapraszamy do udziału w inauguracji nowych organów, w sobotę po mszy o godz. 18.30 wykład i koncert, a poświecenie w niedzielę na mszy o 12.00 wraz z koncertem. Dziękujemy dobroczyńcom i wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego dzieła.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.
  10. Plan różańca z wypominkami za zmarłych:
    — Aleksandrowo, Burdeniszki, Cimochowizna, Czerwony Folwark, Leszczewek, Leszczewo – XI: 14, 18, 22, 26, 30
    — Mikołajewo, Piertanie, Królówek, Remieńkiń, Rosochaty Róg, – XI: 15, 19, 23, 27
    — Ryżówka, Stary Folwark, Tartak – XI: 12, 16, 20, 24, 28
    — Wigry-Magdalenowo, Wysoki Most, Żubrówka, pozostałe, bez parafii – XI: 13, 17, 21, 25, 29
    — Maćkowa Ruda – XI: 12, 19, 26.