2023.10.01 - XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczął się październik, to miesiąc modlitwy różańcowej (zapraszamy w dni powszednie godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Od dzisiaj niedzielna Msza św. o godz. 15:00.
  2. W tym tygodniu: wtorek o 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a po mszy spotkanie biblijne. W środę spotkanie Bractwa św. Józefa. I czwartek Godzina Święta 23:00-24:00. Czwartek - piątek Nabożeństwo 40 - godzinne w naszej parafii z nocną adoracją według porządku; prosimy o zapisanie się na nocne czuwanie. I piątek odwiedziny chorych (ofiary na fundusz misyjny). I sobota msza w apartamentach 8:30, adoracja, a wieczorem ostatnie Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:45 różaniec z rozważaniami, msza św., procesja i apel. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Starego Folwarku. W sobotę spotkanie Seniorów (10:00 - konferencja; 11:00 - modlitwa różańcowa 12:00 - msza św.; 13:00 - agapa). W niedzielę po mszy o 9:00 i modlitwie różańcowej katecheza dla członków żywego różańca.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 700zł (wkład własny parafii ok. 111tyś. zł na: część muru oporowego, ołtarz św. Michała, Feretron św. Rocha i św. Barbary). Dzisiaj ofiary do puszek na Dom Samotnej Matki w Ełku, gdzie dyrektorem jest ks. Ryszard Sawicki.
  4. Zapraszamy do codziennej Adoracji w intencji pokoju. Jest już nowa rozpiska na kolejne miesiące
  5. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Polecamy różne książeczki, modlitewniki, kalendarz (5zł).
  6. Osoby które przyjęły Czerwony Szkaplerz zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza za Ojczyznę Koronką do Krwi Chrystusa w każdy piątek o 6:30 w kaplicy adoracji oraz do comiesięcznej Mszy św. wotywnej o Krwi Chrystusa. Zachęcamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za Ojczyznę 7 - 8/10; przynajmniej jedna dziesiątka Różańca Świętego dziennie z intencją: "Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu". Intencję tę można łączyć z innymi już odmawianymi przez nas intencjami.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.
MODLITWA W INTENCJACH SYNODU (w miesiącu październiku)

Rozważając tajemnice radosne (światła, bolesne, chwalebne) różańca świętego, ufni w orędownictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, pamiętamy także w intencjach odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Prosimy o to słowami liturgii: Boże, Ty jesteś Rządcą i Opiekunem swojego Kościoła, daj twoim sługom zgromadzonym na Synodzie ducha rozumu, prawdy i pokoju, aby gorliwie starali się poznać Twoją wolę i z całą mocą ją wypełniali.