2023.09.03 - XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy Parafian i Gości. Dziś rozpoczynają się Misje św. w naszej parafii, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści: O. Zbigniew Podlecki CSsR i O. Jan Ćwikowski CSsR, prosimy o modlitwę i uczestniczenie oraz pomoc w dotarciu do kościoła (plan podany jest w biuletynie i na stronie, Msza św. w tygodniu o godz. 9.00 i 18.30, w piątek i sobotę dodatkowo o godz. 11.00). Odwiedziny chorych z I piątku zaplanowane są w trakcie Misji św. na 7/09 od godz. 10.30 (można zgłaszać dodatkowe osoby które Misjonarze odwiedzą 8/09 po godz. 12.30). Środa i czwartek spowiedź, a w niedzielę zakończenie Misji z poświeceniem krzyża, ofiary na tacę dla Ojców jako nasze podziękowanie.
  2. W tym tygodniu: poniedziałek początek roku szkolnego, Msza św. w Szkole Starym Folwarku o godz. 9.00. Poniedziałek liturgiczne wspomnienie Sióstr Nazaretanek męczenniczek z Nowogródka, wśród nich z naszej diecezji: S. Kanizja Mackiewicz i S. Sergia Rapiej. Mamy relikwie w naszym kościele i wystawę, by zapoznać się z życiem Sióstr. Wtorek o 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a po mszy spotkanie biblijne. W środę wyjątkowo spotkanie Bractwa św. Józefa o godz. 18.00. I czwartek Godzina Święta 23.00-24.00. Adoracja będzie trwała po mszy do północy. Piątek Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej błog. ziarna i nasion). W niedziele 10/09 o g. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci do I Komunii św.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w nowennę różańcową w intencji powołań kapłańskich. Dziękujemy rodzinom z Maćkowej Rudy za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, za miesiąc prosimy mieszkańców Starego Folwarku. Bóg zapłać Starostom dożynkowym Małgorzacie i Marianowi Chałko, wioskom za przygotowanie wieńców i koszy, oraz wszystkim zaangażowanym w kiermaszu, loterii (na leczenie Szymona, Antosia i Dawida). Wygrał wieniec z Leszczewa, który będzie reprezentować nas na Dożynkach Diecezjalnych 9/09 w Olecku. Mszę św. dziękczynne za plony o Boże bł. dla mieszkańców: Tartaku 4/09 g. 18.30; Magdalenowa i Wigier 5/09 g. 18.30; Mikołajewa 6/09 g. 18.30; Burdeniszek 7/09 g. 18.30; Czerwonego Folwarku 8/09 g. 18.30; Maćkowej Rudy 10/09 g. 10.30.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 700zł (wkład własny parafii ok. 111tyś. zł na: część muru oporowego, ołtarz św. Michała, Feretron św. Rocha i św. Barbary). W sobotę 26/08 miało miejsce włamanie do skarbony w kościele i skradziono ofiary na remont klasztoru (ok. 3tyś zł) oraz na Hospicjum. Proszę o czujność i modlitwę za złodzieja.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji wg porządku. Różaniec o godz. 17.30, w niedzielę po mszy o 9.00.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Polecamy różne książeczki, modlitewniki, kalendarz (5zł).
  7. W sobotę 9/09 o godz. 19.15 w Dużej Galerii odbędzie się koncert „Fredro na dwa głosy” z okazji roku jubileuszowego artysty. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną fragmenty jego utworów prezentowanych przez profesjonalnego aktora uzupełnione pieśniami z epoki romantyzmu w nowych aranżacjach.
  8. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.