2023.05.28 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w kościele lub kaplicy pobożnie uczestniczy w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Jutro II dzień Zielonych Świąt Uroczystość NMP Matki Kościoła Patronki Diecezji. Zapraszamy od czwartku do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Od czerwca do września Msza św. w niedzielę przesunięta z godz. 15.00 na 19.00.
  2. W tym tygodniu: I czwartek Godzina Święta 23.00-24.00. Adoracja będzie trwała po mszy do północy. I piątek odwiedziny chorych, adoracja zakończona Litanią do NSJ (ofiary na diecezjalny fundusz misyjny). I sobota miesiąca, msza w apartamentach (godz. 8.30), a wieczorem nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.45, które poprowadzą mieszkańcy Remieńkinia (Msza św. o Boże błog. dla mieszkańców Remieńkinia 3.VI godz. 19.30, a za zmarłych 30.VIII godz. 18.30).
  3. Można zamawiać Mszę św. przy krzyżach o urodzaje i błog. pól i rolników. Leszczewo 10.VI godz. 10.00.
  4. Prosimy o zbieranie kwiatów na procesję Bożego Ciała oraz o przygotowanie ołtarzyków przez mieszkańców: I - Piertanie i Królówek; II - Leszczewo; III - Żubrówka Stara i Nowa; IV - Akcja Katolicka.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie. Różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy o 9.00. W Ełku 17.VI odbędzie się KONGRES RUCHÓW, WSPÓLNOT I STOWARZYSZEŃ KOŚCIELNYCH DIECEZJI EŁCKIEJ. Zachęcamy do udziału przedstawicieli Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Dzieła Nieustannej Nowenny i innych wspólnot. Zgłoszenia na listę w zakrystii. Wyjazd z Wigier o godz. 8.00 (koszt ok. 50 zł). W niedziele stacja kongresowa we wszystkich parafiach.
  6. W niedzielę 11.VI planowana jest Msza św. polowa o godz. 12.00 z udziałem Orkiestry Wojskowej, połączone z piknikiem, pokazami, festynem. Prosimy upiec ciasta do loterii (na leczenie dzieci).
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 100zł.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (9,90zł) i prasa misyjna. „Proboszcz z Suwałk” - książka o ks. Hamerszmicie (20zł). Książka ks. Stefańskiego „Mój Święty Rodak” (20zł). Polecamy nowe książeczki, poradniki (5zł): Dekalog, Msza Święta, Namaszczenie chorych, Początek wiary, Spowiedź święta, Zmartwychwstanie Pańskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  9. Klasztor poszukuje pracowników do kuchni w godzinach porannych do lepienia kartaczy. Informacje pod tel. 789190068.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.