2021.05.16 - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień Zesłania Ducha Świętego. Będziemy wdzięczni za podarowanie brzózek do kościoła.
  2. Dziękujemy o. Józefowi Witko OFM za przeprowadzone rekolekcje.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem w naszym kościele nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 60 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Bardzo prosimy o zachowywanie również bezpiecznych odległości 1,5m i obowiązku noszenia maseczek, jest to nasza wspólna odpowiedzialność.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych. Można zamawiać mszę św. przy krzyżach o urodzaje i błog. pól i rolników. Najbliższa w Remieńkiniu 22.V o godz. 19.30, później w Cimochowiźnie 29.V o godz. 16.00 z poświęceniem krzyża.
  5. W tym tygodniu: III poniedziałek miesiąca zapraszamy należących do DNNUJ. Przed mszą nabożeństwo majowe z Koronką do Ducha Świętego. Po mszy spotkanie Akcji Katolickiej. W czwartek Nowenna do MB godz. 18.00. Od piątku trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Spowiedź wielkanocną można odbyć do 30 maja (Niedziela Trójcy Świętej).
  6. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę po mszy o godz. 9.00. w kaplicy św. Romualda w Domu Kanclerskim.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 650 zł, których polecamy w nowennie do Matki Bożej. (wkład własny parafii do projektów ok. 80 tys. oraz na zakupienie i sprowadzenie organów z Niemiec ok. 100 tys.). Na ten rok przyznano z MKiDN 750 tys., od Marszałka 121 tys., od Konserwatora 85 tys.,  z MSWiA 80 tys. (na część muru, inst. ppoż i elektry. okna nad zakrystią i część ołtarza królewskiego).
  8. Nasz parafianin niespełna ośmioletni Szymon Domoracki potrzebuje wsparcia modlitewnego i materialnego na leczenie onkologiczne. Za tydzień będzie puszka na ten cel. Dziękujemy za każdy dar serca.
  9. Na ołtarzu są do zabrania książeczki kolędowe „Rodzina zjednoczona na modlitwie”, zachęcamy do spotkań modlitewnych w domu każdego 19 dnia miesiąca.
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  11. Jest do nabycia książka: Prymas Tysiąclecia (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik po Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).
  12. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem msza. Wieczorem modlitwa różańcowa o godz. 18.30.
  13. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w Bractwo Świętego Józefa. Szczegóły w dodatku do biuletynu.
  14. Klasztor potrzebuje ludzi do pracy. Informacje pod tel. 513161313
  15. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z posiłków na wynos, tel. 789190068.