2018.11.04 - XXXI Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj po mszy św. ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu, za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  2. Za tydzień Święto Odzyskania Niepodległości (100 rocznica). O godz. 11:30 młodzież ze szkoły Starego Folwarku przedstawi nam montaż słowno-muzyczny a potem msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w jej obronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, przygotujmy się duchowo do tej rocznicy. W czwartek modlitwa w intencji Kościoła na drodze do niepodległości, w piątek dzień modlitwy o miłosierdzie, w sobotę modlitwa z Maryją o dar pokoju. Niech nasze domy będą przystrojone flagami, bądźmy dumni z Polski i godnie uczcijmy to święto.
  3. Zachęcamy do udziału w listopadzie w wypominkach za zmarłych połączonych z różańcem (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00).
  4. Dziękujemy za sprzątanie cmentarza mieszkańcom Maćkowej Rudy i wszystkim za wspólną modlitwę 1 i 2.XI oraz dbanie o groby naszych zmarłych. Następna msza św. na cmentarzu planowana 14.VIII.2019 r.
  5. Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, możemy uzyskać odpust zupełny do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
  6. We wtorek spotkanie biblijne, najpierw msza św. o 18:30 a potem przejście do Dużej Galerii.
  7. XI o 18:00 w parafii pw. błog. Anieli Salawy w Suwałkach rozpocznie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Informacje w parafii
  8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania zapraszamy na wspólne spotkanie w kościele w niedzielę o godz. 11:30.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 300 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Mikołajewa. Następne 9.XI prosimy mieszkańców Czerwonego Folwarku i Burdeniszek, a kolejne 16.XI prosimy mieszkańców Aleksandrowa i Wysokiego Mostu.
  11. Za tydzień kuchnia kamedulska zaprasza na pierogi i różne dania z gęsiną z ok. św. Marcina.
  12. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  13. Jest kalendarz na przyszły rok i można zamawiać intencje. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł-cegiełka na remont), książka Wszystko o Różańcu (7zł) i Kalendarz Rolników na 2019 (22zł).
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.