2018.10.21 - XXIX Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj – Światowy Dzień Misyjny, rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Po mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert zespołu Trio’Atre, który odbędzie się w Dużej Galerii Domu Królewskiego w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dedykowany misjonarzom i polakom walczącym o wolność.
  2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości.
  3. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. za tydzień po mszy o godz. 9:00 i wspólnym różańcu.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary dzisiaj składane na fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 300 zł a z ostatniej niedzieli 2650 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej (wkład parafii 23 tys. zł).
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Remieńkinia. Następne 26.X prosimy mieszkańców Żubrówki, a kolejne 31.X prosimy mieszkańców Mikołajewa.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, pamiętajmy o naszych zmarłych, o sprzątaniu pomników, również tych zapomnianych. 30.X. zaplanowane jest sprzątanie cmentarza w Magdalenowie, o które prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy. 2.XI w dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych chcemy odprawić Mszę św. na cmentarzu w Godzinie Miłosierdzia (15:00) aby ofiarować odpust za naszych zmarłych.
  7. Są już kartki na wypominki, prosimy o czytelne wypełnianie z podaniem miejscowości. Wypełnione wrzucamy do skrzynki przy ołtarzu Bożego Narodzenia.
  8. Jest kalendarz na przyszły rok możemy zamawiać intencje.
  9. Dzisiaj wybory samorządowe, pamiętajmy o obowiązku głosowania, to od nas zależy przyszłość naszej ojczyzny. Pomóżmy innym (starszym, samotnym) dotrzeć do kościoła a potem do lokali wyborczych.
  10. Za tydzień w klasztorze odbędą się rekolekcje dla małżeństw, prowadzi o. Jacek, zachęcamy do udziału.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.
  12. Jest kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł - cegiełka na remont), oraz książka Wszystko o Różańcu (7 zł.)
  13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę i otrzymujemy słodki upominek.
  14. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.