2018.09.30 - XXVI Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej.
  2. Dzisiaj kończy swój pobyt na Wigrach kleryk Jakub Wojciechowski, który wraca do Ełku. Dziękujemy Mu za wszelką pracę dla parafii, szczególnie przy oprawie muzycznej, pomoc dla Fundacji przy recepcji i oprowadzaniu grup. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz światła Ducha Świętego przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych.
  3. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. dzisiaj o 11:00 w Dużej Galerii
  4. Dziś ostatnia msza św. wieczorowa o godz. 19:00 (niedzielna). Od października rozpoczynamy modlitwę różańcową (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Zachęcamy do udziału.
  5. We wtorek spotkanie biblijne. Msza św. o godz. 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
  6. W środę 3.X zakończy się plener malarski wernisażem i wieczorkiem poetyckim p. Andrzeja Strumiłło przeplatany muzyką kameralną. Rozpoczęcie o godz. 17:00 w Dużej Galerii
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca – odwiedziny chorych (ofiary podczas Mszy św. na fundusz misyjny) i I Sobota, rano msza św. o godz. 8:30 i całodniowe wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracyjnej a wieczorem ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00, najpierw różaniec a potem msza św. z procesją. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Żubrówki i Aleksandrowa.
  8. 5 i 6 października to w naszej parafii Nabożeństwo Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy i możliwość adoracji do Nabożeństwa Różańcowego.
  9. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania prosimy dostarczenie deklaracji. Spotkanie 7.X po mszy św. o godz. 9:00.
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 100 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Za tydzień ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
  11. Z racji remontu eremów (odkopanie fundamentów) przez kilka tygodni nie będzie podjazdu do kościoła jedynie przejście dla pieszych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
  12. Od października rozpoczną się prace w kościele przy wymianie instalacji elektrycznej. Będą kute ściany dlatego będzie więcej sprzątania kościoła. Najbliższe 5.X prosimy mieszkańców Piertań i Królówka. Następne 12.X prosimy mieszkańców Starego Folwarku (od Muzeum do Leszczewka). Na 1.X w poniedziałek (godz. 8:00) prosimy chętnych do pomocy w zabezpieczeniu kościoła. W tygodniu Msze św. i nabożeństwa w czasie remontu w miarę możliwości w kaplicy bocznej
  13. Spotkanie Rady Parafialnej 10.X po mszy św. o godz. 18:30.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
  15. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę i otrzymujemy słodki upominek.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: NIEDZIELA, IDZIEMY, ARKA zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
  17. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  18. W Dużej Galerii Domu Królewskiego jest wystawa fotografii Pana Piotra Malczewskiego a w Kaplicy Kanclerskiej w Sali św. Romualda wystawa o Szlaku Papieskim a w Sali św. Benedykta wystawa znaczków o tematyce patriotycznej ks. prał. Zygmunta Sędziaka. Zapraszamy.
  19. W klasztorze w najbliższym czasie:

• Odsłon artykułów 861956