Spotkania dzieci u Matki Bożej w Studzienicznej 19.V.2018
foto: diecezja.elk.pl

Spotkania dzieci u Matki Bożej w Studzienicznej 19.V.2018

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (19 maja – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam” pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Na to spotkanie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki i Ks. Arkadiusz Pietuszewski, kustosz Sanktuarium zapraszają dzieci Diecezji Ełckiej, a szczególnie Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dzieci ze Szkolnych Kół Caritas i Misyjnych.

W tym roku każda z przybywających grup Matce Bożej przywozi szczególny dar:

• Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych – przywożą serca z różańcem oraz wypisanymi intencjami, w których się modlą. Waszym skarbem jest różaniec i niech ten dar będzie tego wyrazem.
  • Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe – przywożą serca z napisem „Żyje we mnie Chrystus” oraz za co dziękują i o co proszą. Niech będzie to wyrazem przyjęcia do waszych serc Chrystusa. Przez Sakrament I Komunii Świętej stałyście się żywą monstrancją.
  • Dzieci ze Szkolnych Kół Caritas oraz Kół Misyjnych – przywożą serca z wypisanymi uczynkami miłosierdzia. Niech będą one wyrazem waszych działań na rzecz najbardziej potrzebujących.

Organizując wyjazd opiekunowie niech zadbają, aby dzieci miały przygotowane swoje dary duchowe. Program spotkania w Studzienicznej rozpoczyna się już o godzinie 10.00. Natomiast o godzinie 12.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego z udziałem dzieci, transmitowana przez Telewizję Trwam.

Bardzo prosimy o zgłaszanie poszczególnych grup dzieci do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel.: 87-621-68-14 lub kom.: 501-142-057), gdyż w czasie transmisji przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane przez ojca redemptorystę. Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 maja 2018 r.

Ks. Jacek Uchan
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego