Zapraszamy na trzy ostatnie koncerty w cyklu "Wigry - Śladami Historii" w ramach projektu NIEPODLEGŁA.

29.09, po Mszy św. o godz. 9:00 - koncert VI "Drogi naszej Niepodległości - Stanisław Moniuszko" - kościół

06.10, po Mszy św. o godz. 12:00 - koncert VII w wykonaniu zespołu Trio A'TRE pod kierunkiem Cezarego Gójskiego - Galeria Duża Domu Królewskiego

13.10, po Mszy św. o godz. 12:00 - koncert VIII "Pieśni legionów polskich" - kościół

15 sierpnia to doroczny odpust parafialny Winiebowzięcia Najśw. Maryi Panny (zwany też Matki Bożej Zielnej) oraz Jarmark Wigierski.

Msze święte w kościele o godz. 9.00; 11.00 z procesją wokół kościoła; 13:00 i o 19.00. Nie ma Mszy świętej w Maćkowej Rudzie. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

We wspomnienie św. Jana Chrzciciela Rodzina Radia Maryja spotkała się w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach. W Dużej Galerii Domu Królewskiego odbyło się spotkanie Biur i Kół Radia Maryja z o. Piotrem Dettlaffem CSSR. Przed uroczystą Eucharystią program słowno-muzyczny pt. „Święty, który chodził po naszej ziemi” zaprezentowała Schola Benedyktyńska.