15 sierpnia to doroczny odpust parafialny Winiebowzięcia Najśw. Maryi Panny (zwany też Matki Bożej Zielnej) oraz Jarmark Wigierski.

Msze święte w kościele o godz. 9.00; 11.00 z procesją wokół kościoła; 13:00 i o 19.00. Nie ma Mszy świętej w Maćkowej Rudzie. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

We wspomnienie św. Jana Chrzciciela Rodzina Radia Maryja spotkała się w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach. W Dużej Galerii Domu Królewskiego odbyło się spotkanie Biur i Kół Radia Maryja z o. Piotrem Dettlaffem CSSR. Przed uroczystą Eucharystią program słowno-muzyczny pt. „Święty, który chodził po naszej ziemi” zaprezentowała Schola Benedyktyńska.

„Jak opisać niewidzialne? Jak pokazać niepojęte? Jak wyrazić nieograniczone, niezmierzone, niewidzialne?” (Jan z Damaszku)

Obrazy Niedzielnych Ewangelii maluję co tydzień. W każdą Niedzielę obraz pojawia się na Mszy dla dzieci w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie. Ewangelię czytam wcześniej z zaciekawieniem ale  i z niepokojem, że „tym razem już się nie da”…