Zdjęcie lotnicze
2022 Jesień - rekolekcje
Wnętrze kościoła

Fundacja ORLEN wspiera projekt "Rewitalizacja centrum Kulturalnego Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach"

Fundacja ORLEN przekazała darowiznę w kwocie 200 000 zł Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach, na dostarczenie 30 głosowych organów piszczałkowych o trakturze mechanicznej, w ramach projektu „Rewitalizacja centrum Kulturalnego Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach”.

Efektem przedmiotowego projektu będzie możliwość zarówno wykonywania koncertów organowych w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry”, oprawy liturgii oraz uroczystości Państwowych, Patriotycznych na wysokiej jakości instrumencie organowym.

Dzięki koncertom wzrośnie atrakcyjność oferty i nastąpi ożywienie życia kulturalnego w Wigrach, a tym samym na Suwalszczyźnie oraz zwiększy się dostęp do kultury, dzięki czemu wzrośnie też wrażliwość społeczeństwa na kulturę.

Rewitalizacja centrum kulturalnego w Wigrach przyczyni się nie tylko do poszerzenia oferty kulturalnej ale również do budowania świadomości, utrwalenia tożsamości historycznej i narodowej oraz kształtowania wrażliwości na wartość dziedzictwa historycznego i kulturowego, jakim jest klasztor w Wigrach.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
(X - V: 15:00); VI - IX: 19:00.

Z galerii (2)

Z galerii (3)