417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
Wigierskie Spotkania Biblijne 2021

(pierwszy wtorek miesiąca)

2021 - NAJBLIŻSZE TERMINY - 7.09; 5.10; 3.11; 7.12.

Zapraszamy na konferencje biblijną, podczas której są omówione sukcesywnie fragmenty Ewangelii św. Mateusza. Konferencje mają na celu pogłębienia wiedzy biblijnej za przyczyną lektury Pisma św. w świetle tradycji i nauczania Kościoła. Konferencje zawierają liczne odniesienia do dzisiejszych problemów i mają na celu umocnienie wiary. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:30, a po niej konferencja.*

W kontekście Nowej Ewangelizacji, która obejmuje wszystkie płaszczyzny życia Katolika pragnącego dążyć do świętości, nie sposób nie zauważyć, że wzrasta liczba ludzi, którzy pod fasadą kierowania się Pismem świętym pragną prowadzić ludzi do Boga bez odniesienia do wiary i praktyki katolickiej. Każde zetknięcie z osobami, które twierdzą, że cała prawda wiary chrześcijańskiej jest jedynie w Biblii może spowodować zachwiania w obliczu imponującej znajomości Pisma świętego tych osób, pozornie ukazujących niezgodność katolicyzmu z nauczaniem biblijnym. Dzisiaj już nie wystarczy rozważanie Pisma świętego. W kontaktach z osobami posługującymi się Pismem świętym dla uzasadnienia tak zwanej „wiary czysto-biblijnej” konieczne jest to, abyśmy potrafili wytłumaczyć swoją katolicką wiarę i bronić jej – i to właśnie przy pomocy słowa Bożego.

Przyjdź i weź udział w comiesięcznych konferencjach biblijnych, które pomogą Ci odpowiedzieć na wezwanie świętego Piotra, pierwszego Papieża: „bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od Was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest” (1 P 3,15). Ty też możesz się stać obrońcą wiary katolickiej, Apostolskiej i biblijnej oraz światłem dla błądzących!

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z oferty kulturalnej Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach:

• zwiedzanie pokoi tematycznych, celi kamedulskiej,
  • zwiedzanie kompleksu poklasztornego wraz z przewodnikiem,
  • degustacja potraw kuchni kamedulskiej i regionalnej,
  • dla chętnych warsztaty kulinarne z tajników kuchni klasztornej,
  • dla chętnych projekcja filmu o życiu i codzienności ojców kamedułów.

Organizatorem Wigierskich Spotkań Biblijnych jest Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach oraz Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji.

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ MSZĄ ŚW o 18:30 - zakończenie ok. 21:00.

BEZPŁATNE / JEDNODNIOWE