Rekolekcje o liturgii 2024

Rekolekcje liturgiczne
–– Liturgia na przestrzeni wieków ––
22-24 marca 2024 r.

Czym są rekolekcje liturgiczne? Są czasem modlitwy i formacji, w którym prowadzi nas liturgia, dlatego to celebracja Liturgii Godzin i Eucharystii wyznaczają program dnia. Chcemy doświadczać i rozsmakować się w pięknej i starannie przygotowanej liturgii.

16.03.2024 r. - Wieczór Uwielbienia na wigierskim wzgórzu!

,,Kościół i świat bardzo potrzebują adoracji Eucharystii. W tym Sakramencie Miłości sam Jezus oczekuje na nas. Niech nam nie będzie szkoda czasu, aby się z Nim tam spotkać...Nasza adoracja nie powinna nigdy ustać."

św. Jan Paweł II

2023.11.24-26 - Rekolekcje biblijne dla małżeństw:„Pewnego dnia Elizeusz przechodził przez Szunem”... (2 Krl 4,8)

Tematem naszych listopadowych rekolekcji dla małżeństw są dzieję Szunemitki (2 Krl 4,8-37; 8,1-6). Jest to jeden z najbardziej znamiennych epizodów w życiu Proroka Elizeusza. Rzuca ono światło na znaczenie małżeństwa i rodziny w świetle wiary. Pochylając się nad tym fragmentem Drugiej Księgi Królewskiej zobaczymy, jak łaska Boża nie tylko wspomaga, ale również i przemienia nas, gdy żyjemy w łasce i pokładamy całą swoją ufność w Bogu. W naszych refleksjach posłużymy się przemyśleniami św. Jana Pawła II, Ojców Kościoła i świętych.

Zapraszamy zatem na wzgórze wigierskie, aby tu skosztować opieki Matki Bożej Niepokalanej nad małżonkami, którzy do tego miejsca przychodzą, aby umocnić swoją więź małżeńską i katolicką wiarę.

Zaproszenie na rekolekcje i dni skupienia w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach - Jesień '23

Zapraszamy na planowane tej wiosny rekolekcje i dni skupienia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zapisy już trwają.

Zapraszamy na Dzień Skupienia DNNUJ w Wigrach - 2.09.2023

W sobotę 2 września 2023 r. w par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, w Wigrach odbędzie się Dzień Skupienia dla członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i wszystkich, którzy mają pragnienie przeżyć dzień formacyjny.

Zgłoszenia należy dokonać do 29 sierpnia 2023 r., do recepcji pod tel. 87 566 24 99 czynnym codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00. Koszt od jednej osoby – 60 zł. (bez uwzględnienia dojazdu).