JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2021.01.30-31 Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej (turnus I)

„Mów, bo sługa Twój słucha” (1 Sm 3,10).

Nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, to przede wszystkim człowiek wiary, którego życie ma być przeniknięte miłością do Najświętszego Sakramentu. Z tej miłości winna wypływać pobożność oraz świadectwo życia osadzonego w słowie Bożym i w tradycji Kościoła. Gotowość służby Bogu i ludziom jest przejawem dyspozycyjności względem samego Chrystusa żyjącego w Kościele. Nadzwyczajny szafarz powinien ciągle wzrastać w pragnieniu własnej świętości i w przekonaniu, że posługa, do której został powołany wymaga gorliwości i poświęcenia. Aby to uczynić, należy pielęgnować nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny i do świętych oraz rozwijać wiedzę religijną na podstawie nauczania Magisterium Kościoła, wyrażonego przede wszystkim w Katechizmie. W tym roku pomocą w realizacji tego celu w atmosferze modlitewnego skupienia będzie biblijny opis powołania Proroka Samuela.*

 

W ciągu roku jest zawsze możliwość indywidualnego kierownictwa duchowego.

Istnieje możliwość skorzystania z Oferty Kulturalnej Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach:

  • zwiedzanie pokoi tematycznych, celi kamedulskiej,
  • zwiedzanie kompleksu poklasztornego wraz z przewodnikiem,
  • degustacja potraw kuchni kamedulskiej i regionalnej,
  • dla chętnych warsztaty kulinarne z tajników kuchni klasztornej,
  • dla chętnych projekcja filmu o życiu i codzienności ojców kamedułów.

Organizatorem rekolekcji jest Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach oraz Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji.

Przeżyte rekolekcje we wspólnocie Nadzwyczajnych Szafarzy są podstawą otrzymania misji na kolejny rok posługi we wspólnocie parafialnej. Rekolekcje są obowiązkowe. Zgłoszenia na rekolekcje kierujemy bezpośrednio do klasztoruw Wigrach.
Wszystkich informacji udziela Diecezjalny Duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. ks. 
kan. dr Marek Janowski Tel. kontaktowy 605 602 515 lub przez pocztę internetową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin: 2021.01.30-31 - turnus I 

Zgłoszenia za pośrednictwem mailaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel.: 87/566-24-99.

PODOBNE WPISY

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider