ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ

2020.10.10 – Wigierski dzień środowisk twórczych

„Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20,2)

Stworzenie ma swoje źródło w Stworzycielu. Od Niego otrzymuje swój cel, swoje piękno i swój kształt. Sztuka, która ma pomóc człowiekowi stworzonemu na obraz i podobieństwo Boga w odkrywaniu znaczenia i celu stworzenia może być narzędziem prowadzącym do pogłębienia umiejętności dostrzeżenia obecności Boga w stworzeniu. Z kolei sztuka może się stać pomostem między rozumem a wiarą dzięki biblijnej zbawczej pamięci odnośnie do wielkich dzieł, których Bóg dokonuje dla człowieka na przestrzeni wieków.*

• Dzień skupienia prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach.
  • W ciągu roku jest zawsze możliwość indywidualnego kierownictwa duchowego.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z Oferty Kulturalnej Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach:

• zwiedzanie pokoi tematycznych, celi kamedulskiej,
  • zwiedzanie kompleksu poklasztornego wraz z przewodnikiem,
  • degustacja potraw kuchni kamedulskiej i regionalnej,
  • dla chętnych warsztaty kulinarne z tajników kuchni klasztornej,
  • dla chętnych projekcja filmu o życiu i codzienności ojców kamedułów.

Organizatorem Dnia skupienia jest Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach oraz Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji.

Termin: 10.10.2020 r.

Zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie: 87 566-24-99