2021.02.27-28 - Rekolekcje dla mężczyzn

„Panie Boże, proszę Cię, wspomnij na mnie i przywróć mi siły”! (Sdz 16,28).

Bóg wybrał Samsona, aby uchronić swój naród przed wpływem pogaństwa, które groziło jedności i wierności wiary w Boga Izraela. Mimo swojej grzeszności i słabości Samson miał realizować zamysł Pana, który nie rezygnuje ze swego planu wobec człowieka. Po dziś dzień Bóg ujawnia swój zamysł za przyczyną słowa Bożego, które pozostaje „pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości” (2 Tym 3,16). Jednak słowo Boże dociera do nas przez Kościół i w Kościele za przyczyną jego dwutysięcznej tradycji i stałego nauczania Kościoła udostępnionego w Katechizmie.

Odkrywając słowo Boże i pochylając się nad nim w ten sposób pomagają mężczyźnie żyć zgodnie z zadaniami życiowymi powierzonymi mu przez Pana. Przybądź zatem na wzgórze wigierskie – miejsce uświęcone pobytem i modlitwą świętego Jana Pawła II – aby w atmosferze duchowości maryjnej, miłości do Kościoła i modlitewnej Adoracji Najświętszego Sakramentu odkryć na nowo, jak wsłuchać się w głos Boży i żyć Jego wolą na co dzień.*

• Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach.
  • W ciągu roku jest zawsze możliwość indywidualnego kierownictwa duchowego.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z Oferty Kulturalnej Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach:

• zwiedzanie pokoi tematycznych, celi kamedulskiej,
  • zwiedzanie kompleksu poklasztornego wraz z przewodnikiem,
  • degustacja potraw kuchni kamedulskiej i regionalnej,
  • dla chętnych warsztaty kulinarne z tajników kuchni klasztornej,
  • dla chętnych projekcja filmu o życiu i codzienności ojców kamedułów.

Organizatorem Dnia skupienia jest Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach oraz Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji.

Termin: 27-28.02.2021 r.

Zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie: 87 566-24-99