417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg

2020.10.17-18 (turnus 2) i 10.24-25 (turnus 3) - Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

„Per Mariam-Soli Deo. Ze sługą Bożym kardynałem Stefanem Wyszyńskim na drodze wiary”

Uczestnictwo w rekolekcjach jest warunkiem przedłużenia pełnienia tej posługi na terenie naszej diecezji. Dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa, byśmy odnowieni duchowo, mogli służyć naszym braciom i siostrom zanosząc im Chrystusa Eucharystycznego.

Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej, to przede wszystkim człowiek wiary, którego życie ma być przeniknięte miłością do Najświętszego Sakramentu. Z tej miłości winna wypływać pobożność oraz świadectwo życia osadzonego w słowie Bożym i w tradycji Kościoła. Gotowość służby Bogu i ludziom u boku kapłana musi być przejawem dyspozycyjności względem samego Chrystusa żyjącego w Kościele.

Nadzwyczajny szafarz powinien ciągle wzrastać w pragnieniu własnej świętości i w przekonaniu, że posługa, do której został powołany wymaga gorliwości i poświęcenia. Aby to uczynić, należy pielęgnować nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny i do świętych oraz rozwijać wiedzę religijną na podstawie nauczania Magisterium Kościoła, wyrażonego przede wszystkim w Katechizmie. W tym roku pomocą w realizacji tego celu w atmosferze modlitewnego skupienia będzie przykład życia i nauczanie sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.*Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach.

W ciągu roku jest zawsze możliwość indywidualnego kierownictwa duchowego.

Istnieje możliwość skorzystania z Oferty Kulturalnej Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach:

• zwiedzanie pokoi tematycznych, celi kamedulskiej,
  • zwiedzanie kompleksu poklasztornego wraz z przewodnikiem,
  • degustacja potraw kuchni kamedulskiej i regionalnej,
  • dla chętnych warsztaty kulinarne z tajników kuchni klasztornej,
  • dla chętnych projekcja filmu o życiu i codzienności ojców kamedułów.

Organizatorem rekolekcji jest Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach oraz Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji.

Przeżyte rekolekcje we wspólnocie Nadzwyczajnych Szafarzy są podstawą otrzymania misji na kolejny rok posługi we wspólnocie parafialnej. Rekolekcje są obowiązkowe. Zgłoszenia na rekolekcje kierujemy bezpośrednio do klasztoruw Wigrach. Wszystkich informacji udziela Diecezjalny Duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. ks. kan. dr Marek Janowski Tel. kontaktowy 605 602 515 lub przez pocztę internetową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin: 17-18.10.2020 r. II tura
             24-25.10.2020 r. III tura

Zgłoszenia za pośrednictwem mailaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel.: 87/566-24-99.