I Komunia święta

Uroczystość I Komunii świętej w parafii przeżywamy w jedną z ostatnich sobót lub niedziel maja.

Przygotowanie dzieci do I Komunii św. następuje bezpośrednio w 3 klasie szkoły podstawowej podczas katechezy, na którą dzieci uczęszczają w szkole, oraz przez zaplanowane spotkania w kościele od września. W tym okresie dzieci oraz ich rodzice zobowiązani są w szczególny sposób do systematycznego udziału w niedzielnej Mszy św. oraz nabożeństwach.

Jeśli dziecko zostało ochrzczone w innej parafii należy obowiązkowo przedstawić świadectwo Chrztu.

Rodzicom i dzieciom życzymy dobrego i owocnego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia, które pozwoli dzieciom w pełni uczestniczyć we Mszy św. W ramach przygotowań zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy, uczestniczenia we Mszy św. (w niedzielę i święta), poznawania i uczenia sie katechizmu.